Konferencja Recyklingowa 2023

19.10.2023 odbyła się w Warszawie Konferencja Recyklingowa 2023, pierwsze duże spotkanie branży recyklingu tworzyw sztucznych w Polsce. W Konferencji wzięło udział ponad 120 Uczestników z 80 firm.

Konferencja okazała się owocnym spotkaniem branży recyklingowej. Biznes recyklingowy w Polsce znalazł własne coroczne miejsce spotkań i zarazem branżowe okno na świat, służące pozyskiwaniu wiedzy, doświadczeń, kompetencji i technologii.

Uczestniczący w Konferencji recyklerzy oraz grono firm kooperujących wymienili opinie na temat uwarunkowań rynkowych, szans, wyzwań i bolączek sektora kluczowego dla wprowadzenia gospodarki obiegu zamkniętego. Kuluary Konferencji tętniły branżowym życiem, rozwój relacji biznesowych trwał w najlepsze.

Tematem przewodnim premierowego spotkania branży recyklingu tworzyw były przede wszystkim nowe rozwiązania technologiczne służące podniesieniu jakości i wydajności produkcji recyklingowej. W tej części swoje wystąpienia, prezentacje, często połączone z przekazem multimedialnym zaprezentowali przedstawiciele firm: TEKOpro, Weima, Vecoplan, Sukano, Albis, Starlinger, Gamma Meccanica, Maris, Spaleck, Westeria, Steiner, IPM, VGT Polska, Kreyeborg, Trendelkamp, IPS, Coliber Polymers. W Konferencję zaangażowali się kluczowi dostawcy technologii recyklingu w skali świata.

Bez wątpienia wydarzeniem Konferencji był wykład prof. Edwarda Kosiora (Nextek, NextLooPP) traktujący o innowacjach w opakowaniach do kontaktu z żywnością pochodzących z recyklingu.

Duże zainteresowanie wzbudziła również premiera raportu „Rynek recyklingu tworzyw 2023” opracowanego przez redakcję magazynu Plastics Review. Z raportu, opracowanego na podstawie rzetelnie zebranych danych finansowych i wolumenowych, wyłonił się zupełnie inny obraz branży recyklingu tworzyw od upowszechnianego dotychczas w przestrzeni publicznej.

Organizatorzy Konferencji Recyklingowej 2023 składają podziękowania dla Donatorów, Laureatów Nagród, Prelegentów i wszystkich Uczestników za wspólne wykreowanie inspirującego miejsca spotkań branży recyklingu tworzyw w Polsce. Zdecydowana większość firm wspierających tegoroczną edycję Konferencję potwierdziła zaangażowanie w roku 2024.

konferencja foliowa 2023