Laureaci Statuetek GROWTH STAR (Gwiazda Wzrostu) dla najszybciej rozwijających się recyklerów tworzyw sztucznych w Polsce.

Statuetki

Statuetki GROWTH STARS PLASTICS RECYCLING in POLAND.

Kulminacją Konferencji Recyklingowej 2023 była ceremonia uhonorowania Statuetkami GROWTH STARS PLASTICS RECYCLING in POLAND najszybciej rozwijających się recyklerów tworzyw sztucznych na polskim rynku.

Statuetki zostały przyznane za realne, stabilne i wieloletnie osiągnięcia w rozwijaniu biznesu recyklingowego. Do odpowiedzi, kto najszybciej rozwija się w obszarze recyklingu tworzyw sztucznych posłużył redakcji Plastics Review wskaźnik CAGR, czyli średnia złożona roczna stopa wzrostu za lata 2018/2021. Wskaźnik CAGR w sposób najbardziej obiektywny pokazuje w jakim tempie rocznie rośnie cały rynek lub dana firma w wybranym okresie czasowym.

Laureaci 2023

POLSKA KORPORACJA RECYKLINGU Sp. z o.o.

Kategoria: Elektroodpady.

Uzasadnienie: Najszybciej rozwijający się recykler w obszarze e-waste, czyli najlepiej zorganizowanej części przemysłu recyklingowego w Polsce. Znakomity poziom zyskowności biznesu.

FOLGOS Sp. z o.o.

Kategoria: Firmy GOZ.

Uzasadnienie: Prekursor i najszybciej rozwijająca się firma w tworzywowym sektorze Gospodarki Obiegu Zamkniętego, w pełni zamykająca obieg surowca: od odpadów, poprzez produkcję regranulatu, po wytworzenie nowego eko produktu z sukcesem sprzedażowym na rynku polskim i rynkach międzynarodowych.

Plastic Solutions Sp. z o.o.

Kategoria: Lider wzrostu i rozwoju całej branży.

Uzasadnienie: Recyklingowy innowator w ciągu kilku ostatnich lat osiągnoł roczny CAGR na poziomie blisko 140% uzyskując supremację zarówno w branży recyklingu tworzyw, jak i w całym przemyśle tworzyw sztucznych w Polsce.


Od lewej: prof. Artur Bartkowiak (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i Stowarzyszenie Natureef – wręczający Statuetki), Lech Skibiński (KGL), Agnieszka Burchard (KRAUS FOLIE), Waldemar Sobański (Plastics Review).

Laureaci Statuetek Growth Star w komplecie. Od prawej: Prezes Witold Chemperek (Polska Korporacja Recyklingu), Prezes Agnieszka Pawlicka (Folgos), Prezes Mateusz Sówka (Plastic Solutions), Waldemar Sobański (Plastics Review, Fundator Nagrody).

Zobacz film z wręczenia Statuetek Growth Star podczas Konferencji Recyklingowej 2023