KGL_new
Puls Branży
Akpol  

Kontrola jakości regranulatów

Stała i skrupulatna kontrola właściwości fizykochemicznych jest niezwykle ważna w branży recyklingu. To pewność niezmiennej, najwyższej jakości produktów, z których później tworzone są wytrzymałe opakowania recyklingowe. Dorota Bury, kierownik laboratorium w AKPOL – firmie produkującej regranulaty HDPE, LDPE i PP, opowiedziała o zaawansowanym procesie analizy, któremu poddawana jest każda partia recyklatu.

Badanie regranulatów w AKPOL odbywa się w wewnętrznym laboratorium, które tworzy kadra wyspecjalizowanych laborantów i analityków chemicznych. – Nasze laboratorium działa 24 godziny, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu ocenie podlega każdy worek granulatu na każdym etapie jego produkcji – zaznacza Dorota Bury, kierownik laboratorium AKPOL. – Regranulaty poddawane są badaniom m.in współczynnika płynięcia, gęstości, DSC, poziomu wilgotności. Na podstawie badań i raportów, tworzymy także archiwizację próbek naszych regranulatów.

 

Laboratoryjne badania regranulatów możliwe są dzięki zastosowaniu zaawansowanych sprzętów – chromatografu gazowego i spektrometru – Dzięki szkoleniom oraz rozbudowywaniu laboratorium o nowe maszyny, mamy pewność, że regranulaty AKPOL są jednymi z najdokładniej przebadanych na rynku. Dla naszych klientów jest to zaś gwarancja, że otrzymują recyklat maksymalnie zbliżony pod względem cech fizykochemicznych do oryginalnego produktu, niezawodny i bezproblemowy w procesie produkcji opakowań– mówi Dorota Bury.

 

Regranulaty pochodzące w 100% z recyklingu pokonsumenckich odpadów z tworzyw sztucznych zyskują na popularności wśród coraz większej liczy polskich producentów. Aby produkt z recyklingu był niezawodny w procesie obróbki, musi spełniać wysokie wymagania pod względem takich cech jak jednorodność, powtarzalność, jednolity kolor i bezzapachowość. Wytrzymałe opakowania z recyklingu to efekt postępu technologicznego i ogromnej wiedzy specjalistów z wielu branż, którzy dbają o najwyższą jakość i maksymalnie zbliżone parametry recyklatów.

 

Dodaj ofertę pracy