biester
Puls Branży

LBI: kolejna inwestycja w recykling

LyondellBasell nabył 50% udziałów w Stiphout Industries BV („Stiphout”). Stiphout zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem pokonsumenckich odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Firma posiada zakład zlokalizowany w Montfort w Holandii , którego roczna zdolność przerobowa odpowiada ilości plastikowych odpadów opakowaniowych wytwarzanych przez ponad 500 000 obywateli Holandii rocznie.

„Inwestycja w Stiphout jest zgodna z naszą strategią inwestowania w firmy zajmujące się recyklingiem i przetwarzaniem odpadów z tworzyw sztucznych, które wspierają nasze istniejące aktywa w Holandii i Niemczech , oraz wpisuje się w nasz model zintegrowanego centrum” — mówi Yvonne van der Laan , wiceprezes wykonawczy LyondellBasell. „Dzięki tej współpracy możemy wykorzystać lokalne synergie z naszą firmą Quality Circular Polymers w zakresie logistyki i operacji. Odblokowuje to również możliwości dalszego rozszerzania naszego portfolio Circulen Recover, tworząc rozwiązania dla klientów i właścicieli marek wspierające ich procesy o obiegu zamkniętym i niskoemisyjne cele węglowe”.

Firma Stiphout została założona w 2015 roku i z biegiem czasu zdobyła doświadczenie w przetwarzaniu plastikowych odpadów z gospodarstw domowych na czyste płatki z przetworzonego polipropylenu (PP) i polietylenu o dużej gęstości (HDPE), stając się innowacyjnym graczem w Holandii .

„Współpraca z doświadczonym producentem polimerów zapewni możliwości dalszego zwiększania komercyjnej i operacyjnej doskonałości naszych operacji” — mówi Eline Stiphout , założycielka i dyrektor generalny grupy Stiphout. „Cieszymy się, że możemy współpracować z LyondellBasell, ponieważ podzielamy pogląd, że obieg zamknięty ma kluczowe znaczenie dla wyeliminowania odpadów z tworzyw sztucznych”.

Dodaj ofertę pracy