biester
Puls Branży

Nowe banknoty polimerowe z BOPP

Banknoty polimerowe, które zastąpiły walutę papierową, zostały po raz pierwszy wprowadzone w Australii w 1988 roku. Od tego czasu ponad 60 krajów przyjęło tę technologię ze względu na jej trwałość, opłacalność i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

Materiałem wybieranym do produkcji banknotów jest  dwuosiowo zorientowana folia polipropylenowa BOPP.  Jednym z najważniejszych wyzwań związanych z bezpieczeństwem banknotów polimerowych jest gwarancja, że podłoże BOPP nie będzie łatwo podrabiane. Aby rozwiązać ten problem, w folii BOPP podczas procesu wytłaczania osadzane są  znaczniki zabezpieczające, w wyniku czego powstaje wysoce przezroczysta folia o grubości od 60 do 80 mikronów.  Tec

Wkrótce na rynku pojawią się pierwsze banknoty polimerowe z polipropylenu uzyskanego z recyklingu chemicznego z certyfikatem ISCC Plus. Ich dostawcą będzie ExxonMobil. Natomiast folię BOPP wyprodukuje Toray Plastics America. Finalnie banknoty zostaną wytworzone przez Spectra Systems Corporation w USA. Nadchodzi era zrównoważonej produkcji walut!

 

hno

Dodaj ofertę pracy