biester
Puls Branży

LyondellBasell: wyniki recyklingowe

W 2023 r. koncern LyondellBasell wyprodukował i sprzedał 123 000 ton polimerów pochodzących z recyklingu i źródeł odnawialnych. Celem firmy jest wyprodukowanie i wprowadzenie na rynek 2 milionów ton do 2030 r

Tylko w 2023 koncern zainwestował w Cyclyx International, nabywając 25% udziałów w kapitale zakładowym, podpisał ostateczną umowę inwestycyjną na budowę pierwszego Centrum Cyrkularności Cyclyx i podjął ostateczną decyzję inwestycyjną dotyczącą budowy zakładu recyklingu chemicznego na skalę komercyjną z wykorzystaniem własnej technologii MoReTec w Niemczech. 

LyondellBasell nabył także 100% udziałów w Quality Circular Polymers w Belgii i Holandii, przejął Mepol Group, z zakłądami we Włoszech i Polsce oraz zainwestował w holenderskie Stiphout Industries i Rodepa Vastgoed. 

Koncern rozwija rodzinę polimerów Circulen: CirculenRecover, który wykorzystuje recykling mechaniczny; CirculenRevive, który wykorzystuje recykling chemiczny;  CirculenRenew, która wykorzystuje materiały odnawialne.

Koncern ​​planuje zapewnić sobie co najmniej 1 miliard dolarów dodatkowego zysku przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i amortyzacją do roku 2030 z działalności recyklingowej. „Nasza koncentracja na budowaniu potencjału jest dziś częścią długoterminowej strategii. Dążymy do zrozumienia dynamiki rynku, inwestując na wcześniejszych etapach łańcucha wartości recyklingu, inwestując w innowacje i skalowalne technologie oraz zapewniając firmie dobrą pozycję do wykorzystania możliwości w miarę ciągłej ewolucji rynku rozwiązań o obiegu zamkniętym i rozwiązań niskoemisyjnych” - powiedziałą Yvonne van der Laan, wiceprezes wykonawczy ds. rozwiązań o obiegu zamkniętym i niskoemisyjnym.

Dodaj ofertę pracy