KGL_new
Puls Branży
BOPP  

Nowy producent BOPP w Polsce

Toruńska spółka Visopack przejmuje włoskie zakłady upadłego producenta Treofan w Terni. Produkcja BOPP ma ruszyć wiosną 2024.

Zakłady w Terni przejęte w 2018 przez indyjską grupę Jindal, miały zostać trwale zamknięte z powodu nierentowności. Tymczasem na horyzoncie pojawił się inwestor w postaci spółki Visopack ulokowanej w Toruniu. Ponoć Visopack produkuje już folie BOPP w Polsce, ale spółka za rok 2022 nie wykazała przychodów z działalności gospodarczej. Wg doniesień medialnych Visopack produkuje obecnie w Polsce na linii Brücknera o wydajności od 18 000 t/r do 20 000 t/rok do produkcji folii BOPP o grubości od 15 do 60 mikronów. W ofercie znajdują się nie tylko standardowe folie opakowaniowe, ale również folie podkładowe do taśm samoprzylepnych oraz etykiety i folie do metalizacji.

CEO Visopack, Michael Yanovski, pochodzi z Wilna, ma obywatelstwo Izraela, posługuje się głównie językiem rosyjskim i nie jest obcy w branży. Zarządzał upadłym Treofanem, pracował na stanowiskach zarządczych w Siburze i Megaluksie.

Dodaj ofertę pracy