biester
Puls Branży

Każdy będzie realizować recykling "in house"

Rozmowa z Maciejem Kamolą, Managerem VECOPLAN AG.

Cały sektor recyklingu tworzyw sztucznych czekają wkrótce istotne zmiany. Czy jesteście do nich przygotowani?

 

Sektor recyklingu tworzyw sztucznych zmienia się każdego dnia, dlatego recyklerzy, firmy zbierające odpady, firmy produkujące detale z tworzyw jak również producenci i dostawcy maszyn muszą być niezwykle elastyczni i dynamiczni jednocześnie, żeby nadążyć za zmianami oraz nadchodzącymi trendami. Firma Vecoplan AG jako producent i dostawca pojedynczych maszyn, jak i kompletnych linii do recyklingu od założenia firmy wyprzedza rynek oferując najnowocześniejszą i najbardziej wydajną technologię dostępną na rynku. Potwierdzamy to zarówno licznymi patentami jak i świadectwami wystawianymi każdego dnia przez Naszych klientów. Jesteśmy pewni, że recyklerzy i firmy produkujące detale z tworzyw będą przede wszystkim stawiali na rozwiązania bardziej energooszczędne i jednocześnie bardziej wydajne. Tak, jesteśmy przygotowani na nadchodzące zmiany, dzięki Naszej technologii, użytkownicy mogą znacząco obniżyć zużycie energii i oczywiście zwiększyć rentowność produkcji.

 

Jaka jest Wasza perspektywa rozwoju na najbliższe lata?

 

Rozwój każdej firmy to niewątpliwie klucz do sukcesu. Założenia długofalowe i dążenie do celów to strategia, którą się kierujemy. W najbliższych latach będziemy oczywiście doskonalić Naszą technologię rozdrabniania, ale również koncentrujemy Nasze siły na rozwoju linii do mycia tworzyw sztucznych głównie z sektora post-consumer. Obecnie posiadamy pracującą testową linię do mycia w Naszym zakładzie w Niemczech. Technologia ta pozwala zapewnić recyklerom pełną elastyczność, gdyż możemy na niej przetwarzać praktycznie każdy rodzaj tworzywa takie jak: HDPE, LDPE, PP i inne. 

 

Jakie nowe produkty zaprezentujecie w trakcie Konferencji Recyklingowej 2023??

 

W trakcie Konferencji Recyklingowej będziemy prezentować Naszą flagową serię rozdrabniaczy do recyklingu tworzyw sztucznych – serię VAZ. Dzięki technologii napędowej, dedykowanym rotorom do tworzyw, licznym patentom, możemy ograniczyć zużycie energii nawet do 60% w porównaniu do innych rozdrabniaczy dostępnych w rynku. Już teraz zapraszam serdecznie na Naszą prezentację w bloku konferencyjnym o godzinie 11:00.

19.10.2023. Plastics Recycling Day w Warszawie.

 

Proszę określić przyszłe trendy i wyzwania w recyklingu  tworzyw sztucznych?

 

"Nie należy przewidywać przyszłości, tylko uczynić ją możliwą". Powyższy cytat, którego autorem jest Antoine de Saint-Exupéry, bardzo dobrze pasuje do naszych czasów i strategii działania firmy Vecoplan. Naszym celem jest znalezienie wydajnego rozwiązania do przetwarzania wszystkich materiałów w branży surowców pierwotnych i wtórnych.

 

Co do konieczności przetwarzania surowców wtórnych post-consumer, raczej wszyscy nie mamy wątpliwości – przetwarzamy i będziemy przetwarzać coraz większe ilości tego typu materiału, wyzwaniem na pewno będzie koszt energii oraz koszt pracownika. Natomiast, dzięki technologii, która jest rozwijana na każdym etapie procesu wytwarzania oraz przetwarzania surowców, jestem przekonany, że sprostamy wszyscy tym wyzwaniom.

Maciej Kamola, Vecoplan AG.

 

Co do surowców post-production , uważamy, że każdy zakład produkujący detale z tworzyw będzie zawracał Swoje odpady poprodukcyjne poprzez recykling „in-house”, do tego typu recyklingu również potrzebujemy wiedzy oraz doświadczenia.

 

Jako Vecoplan z chęcią podejmiemy się każdego wyzwania. Zapraszamy.

 

Dlaczego warto z Wami współpracować? Jakie korzyści i wsparcie oferujecie swoim Partnerom?

 

Od listopada 2018 roku firma Vecoplan AG ma swoją własną filię w Polsce. Dzięki niej obecna na arenie międzynarodowej firma działająca w zakresie technologii środowiskowych i recyklingowych, z siedzibą w Bad Marienberg w zachodnich Niemczech, może teraz wspierać swoich polskich klientów z sektora recyklingu bezpośrednio z Warszawy.

Jesteśmy czołowym producentem maszyn i systemów do rozdrabniania, transportowania i przetwarzania pierwotnych i wtórnych surowców w cyklu produkcyjnym i recyklingowym. Członkami zespołu Vecoplan Poland Sp. z o. o. są Maciej Kamola, odpowiedzialny za rozwiązania w zakresie utylizacji papieru, dokumentów i danych, recykling surowców wtórnych i poprodukcyjnych oraz Ireneusz Suszyna, który obsługuje rynek gospodarki odpadami komunalnymi i przemysłowymi oraz paliw alternatywnych. Zespół uzupełniają doświadczeni technicy serwisowi Tomasz Konieczka oraz Andrzej Demczuk.

Zapewniamy zatem pomoc, know-how oraz dobór technologii przed zakupem oraz bieżącą obsługę po sprzedaży, dostarczając serwis mechaniczny, automatyczny oraz części zamienne.

Firma Vecoplan AG oferuje nie tylko maszyny, ale przede wszystkim doświadczenie i najnowocześniejszą technologię.

Dodaj ofertę pracy