mey
Puls Branży

Konferencja Recyklingowa 2023: relacja

19.10.2023 odbyła się w Warszawie Konferencja Recyklingowa 2023, pierwsze duże spotkanie branży recyklingu tworzyw sztucznych w Polsce. W Konferencji wzięło udział ponad 120 Uczestników z 80 firm.

Konferencja okazała się owocnym spotkaniem branży recyklingowej. Biznes recyklingowy w Polsce znalazł własne coroczne miejsce spotkań i zarazem branżowe okno na świat, służące pozyskiwaniu wiedzy, doświadczeń, kompetencji i technologii.

 

Uczestniczący w Konferencji recyklerzy oraz grono firm kooperujących wymienili opinie na temat uwarunkowań rynkowych, szans, wyzwań i bolączek sektora kluczowego dla wprowadzenia gospodarki obiegu zamkniętego. Kuluary Konferencji tętniły branżowym życiem, rozwój relacji biznesowych trwał w najlepsze.

 

Relacje biznesowe podczas Konferencji Recyklingowej 2023

 

 

Tematem przewodnim premierowego spotkania branży recyklingu tworzyw były przede wszystkim nowe rozwiązania technologiczne służące podniesieniu jakości i wydajności produkcji recyklingowej. W tej części swoje wystąpienia, prezentacje, często połączone z przekazem multimedialnym zaprezentowali przedstawiciele firm: TEKOpro, Weima, Vecoplan, Sukano, Albis, Starlinger, Gamma Meccanica, Maris, Spaleck, Westeria, Steiner, IPM, VGT Polska, Kreyeborg, Trendelkamp, IPS, Coliber Polymers. W Konferencję zaangażowali się kluczowi dostawcy technologii recyklingu w skali świata.

 

Bez wątpienia wydarzeniem Konferencji był wykład prof. Edwarda Kosiora (Nextek, NextLooPP) traktujący o innowacjach w opakowaniach do kontaktu z żywnością pochodzących z recyklingu.

 

Na specjalne zaproszenie Waldemara Sobańskiego przed Uczestnikami Konferencji z wykładem wystąpił światowej rangi ekspert w dziedzinie recyklingu poliolefin prof. Edward Kosior.

 

Konferencja Recyklingowa 2023 na kilka minut przed startem.

 

Na tej sali nikt się nie nudził.

 

Duże zainteresowanie wzbudziła również premiera raportu „Rynek recyklingu tworzyw 2023” opracowanego przez redakcję magazynu Plastics Review. Z raportu, opracowanego na podstawie rzetelnie zebranych danych finansowych i wolumenowych, wyłonił się zupełnie inny obraz branży recyklingu tworzyw od upowszechnianego dotychczas w przestrzeni publicznej.

 

Kulminacją spotkania byłą ceremonia uhonorowania Statuetkami GROWTH STARS PLASTICS RECYCLING in POLAND najszybciej rozwijających się recyklerów tworzyw sztucznych na polskim rynku.

 

Statuetki GROWTH STARS PLASTICS RECYCLING in POLAND.

 

Statuetki zostały przyznane za realne, stabilne i wieloletnie osiągnięcia w rozwijaniu biznesu recyklingowego. Do odpowiedzi, kto najszybciej rozwija się w obszarze recyklingu tworzyw sztucznych posłużył redakcji Plastics Review wskaźnik CAGR, czyli średnia złożona roczna stopa wzrostu za lata 2018/2021. Wskaźnik CAGR w sposób najbardziej obiektywny pokazuje w jakim tempie rocznie rośnie cały rynek lub dana firma w wybranym okresie czasowym.

 

LAUREACI 2023

POLSKA KORPORACJA RECYKLINGU Sp. z o.o.

Kategoria: Elektroodpady.

Uzasadnienie: Najszybciej rozwijający się recykler w obszarze e-waste, czyli najlepiej zorganizowanej części przemysłu recyklingowego w Polsce. Znakomity poziom zyskowności biznesu.

FOLGOS Sp. z o.o.

Kategoria: Firmy GOZ.

Uzasadnienie: Prekursor i najszybciej rozwijająca się firma w tworzywowym sektorze Gospodarki Obiegu Zamkniętego, w pełni zamykająca obieg surowca: od odpadów, poprzez produkcję regranulatu, po wytworzenie nowego eko produktu z sukcesem sprzedażowym na rynku polskim i rynkach międzynarodowych.

PLASTIC SOLUTIONS Sp. z o.o.

Kategoria: Lider wzrostu i rozwoju całej branży.

Uzasadnienie: Recyklingowy innowator w ciągu kilku ostatnich lat osiągnął roczny CAGR na poziomie blisko 140% uzyskując supremację zarówno w branży recyklingu tworzyw, jak i w całym przemyśle tworzyw sztucznych w Polsce.

 

Laureaci Statuetek Growth Star w komplecie. Od prawej: Prezes Witold Chemperek (Polska Korporacja Recyklingu), Prezes Agnieszka Pawlicka (Folgos), Prezes Mateusz Sówka (Plastic Solutions), Waldemar Sobański (Plastics Review, Fundator Nagrody).

 

Organizatorzy Konferencji Recyklingowej 2023 składają podziękowania dla Donatorów, Laureatów Nagród, Prelegentów i wszystkich Uczestników za wspólne wykreowanie inspirującego miejsca spotkań branży recyklingu tworzyw w Polsce. Zdecydowana większość firm wspierających tegoroczną edycję Konferencję potwierdziła zaangażowanie w roku 2024.

Organizatorzy wkrótce podadzą termin Konferencji Recyklingowej 2024. Niebawem ukaże się również szeroka multimedialna relacja z Konferencji. Na koniec ujęcia z kuluarów Konferencji Recyklingowej 2023.

W roku 2024 zapraszamy na Konferencję Recyklingową w dniu: 24.10.2024

Dodaj ofertę pracy