biester
Puls Branży

Akpol z certyfikatem RecyClass

Rozwój gospodarki obiegu zamkniętym to wyzwanie, z jakim mierzy się współczesny przemysł. Dzięki certyfikacji produktów pochodzących z recyklingu, które ponownie trafią na rynek, zarówno recyklerzy, jak i producenci mogą mieć pewność zgodności materiałów z obowiązującymi normami opracowanymi dla branży. W tym roku, firma AKPOL uzyskała nowy certyfikat– RecyClass, który potwierdza stosowanie wymaganych procedur produkcyjnych, zapewniających identyfikowalność tworzonych regranulatów.

Wytyczne UE dla gospodarki odpadami z tworzyw sztucznych oraz jej ewolucja w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego, stawiają przed producentami nowe wyzwania. AKPOL, jako świadomy trwających zmian partner biznesowy, ciągle rozwija i doskonali, swoje procesy oraz produkty, aby wspomóc spełnienie przez swoich Klientów tych rosnących wymagań. Czego wynikiem jest uzyskanie certyfikatu RecyClass.

 

Certyfikat RecyClass potwierdza zastosowanie surowców odpadowych w produktach AKPOL, zaś klientom firmy pozwala wykazać skład surowcowy z recyklingu.

Certyfikacja Procesu Recyklingu jest audytem punktu pochodzenia dla łańcucha dostaw tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Certyfikowane organizacje, zapewniają zaufanie wszystkim uczestnikom łańcucha wartości tworzyw sztucznych, w celu ciągłego zwiększania wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

 

Szczegółowy raport z audytu i certyfikat RecyClass dla AKPOL jest dostępny na stronie internetowej: https://akpolrecykling.pl/index.php/certyfikaty/

Dodaj ofertę pracy