biester
Wiadomości

Plastigo: odszedł Star Automation

 Japończycy byli jedynym renomowanym producentem, który trwał z Plastigo.

Wreszcie, po kilku latach rzekli: basta!

 
Głośne porzucenie Plastigo przez Haitiana stało się początkiem tego rodzaju rejterad z obozu częstochowian. Kolejnym zbiegiem byli Włosi z NegriBossi, którzy pogrążyli projekt pod nazwą PlastigoPremium. Po odejściu Star Automation w Plastigo pozostał już asortyment z dolnej półki.
 
 

Przypomnijmy, jak współpracę z Plastigo oceniło Negri Bossi. – Nie byliśmy zadowoleni z wyników współpracy z Plastigo pod względem biznesowym. – powiedział Ian Filmanović, area manager Negri Bossi. – W naszej opinii, Plastigo nie ma odpowiedniej struktury sprzedaży do bardziej złożonych rozwiązań o większej zawartości technologii (w przeciwieństwie do tanich chińskich rozwiązań).

 
Można sądzić, że Japończycy ze Star mieli podobną ocenę umiejętności częstochowian, ale zadając się z nimi, wpadli w pułapkę ograniczeń polskiego rynku. Star już parę lat temu rozglądał się za nowym partnerem w Polsce, sondował innych dostawców wtryskarek, a z drugiej strony oponował przeciwko występowaniu ofercie Plastigo wspólnie z Shini, czyli taniutką automatyką z Tajwanu. Kiedy tylko nadarzyła się okazja, Star pożegnał  Plastigo natychmiast, bez sentymentu. Tą okazją było przejście austriackiego producenta automatyki Wittman z Dopaka do Wittman Battenfeld Polska, w ramach biznesowego porządkowania grupy austriackiego producenta.
 
- Star Automation przyszedł do nas z własnej inicjatywy, natychmiast po rozwiązaniu współpracy z Wittmanem. – powiedziała nam Ursula Steiner, Prezes Zarządy Dopak Sp. z o.o.
 
Jak wiadomo, główni dostawcy wtrysku na nasz rynek koncentrują się sprzedaży swojej firmowej automatyki. Nie inaczej jest w przypadku KraussMaffei. W takim stanie rzeczy oferta Star może być jedynie uzupełniająca. Ten fakt pokazuje determinację Star w poszukiwaniu nowego, liczącego się na polskim rynku dystrybutora. Real escape
 
Japończycy chyba jednak przespali swoją szansę. Jak się już rzekło, każdy markowy dostawca wtrysku oferuję również firmową automatykę. W segmencie niezależnych dostawców automatyki na pozycję zdecydowanych liderów polskiego rynku w ostatnich latach wybili się Wittman i Sepro. Na tym firmamencie brakuje miejsca dla japońskiej Star. Kto późno odchodzi, sam sobie szkodzi…
Dodaj ofertę pracy