biester
Wiadomości

LyondellBasell zamyka Schulmana

LyondellBasell Industries (LBI) zamyka siedzibę główną A. Schulman Inc. w Fairlawn, Ohio (USA). Zwolnienia obejmą 43 pracowników Schulmana. LBI - globalna firma petrochemiczna z siedzibą w Houston i Rotterdamie w Holandii - nabyła Schulmana za 2,25 mld USD w lutym 2018 r. Schulman otworzył siedzibę w Fairlawn o powierzchni 10 000 m2 w maju 2013 r. i zatrudniał tam ponad 140 osób.

Przejęcie Schulman, wiodącego producenta mieszanek i koncentratów w Ameryce Północnej i Europie, a także dystrybutora polimerów w Europie, pozwoliło LBI połączyć przejmowaną firmę z własnymi jednostkami i stworzyć LBI Advanced Polymer Solutions, największego kompaundera w Ameryce Północnej.

 

Schulman rozwinął się szybko dzięki serii przejęć rozpoczętych w 2008 r., Ale zakup za 800 mln USD Citadel Plastics w 2015 r. okazał się katastrofalny po wzroście problemów z jakością niektórych materiałów wytwarzanych przez tego kompaudera. Wartość sprzedaży Schulmana wyniosła prawie 2,5 mld USD w 2017 r., ostatnim pełnym roku podatkowym przed przejęciem.

Dodaj ofertę pracy