- Spółka podjęła decyzję o wzroście struktury zatrudnienia. Odnotowujemy również zwielokrotnioną ilości aplikacji kandydatów;
- Zorganizowane został systemy wewnętrznych świadczeń i wsparcia finansowego dla Pracowników związane z obecnym kryzysem epidemicznym;
- Utrzymuje się zapotrzebowanie klientów na produkty opakowaniowe oraz granulaty polimerów będących przedmiotem dystrybucji. Jednocześnie w niektórych segmentach sprzedaży polimerów widoczne są oznaki spowolnienia (automotive, agd, branża meblarska);
- Nadal nie dostrzegamy zagrożenia dla płynności dostaw niezbędnych surowców dla produkcji;
- Nie odnotowaliśmy zwiększonych zakłóceń w spływie należności;
- Zachowana została stabilność procesów produkcyjnych oraz odnotowano wzrost wolumenu wyprodukowanych opakowań r/r.
- WZROST STRUKTURY ZATRUDNIENIA
W dniu 20.04. br. Zarząd spółki podjął decyzję o zwiększeniu planowanego na 2020 rok zatrudnienia w obszarze produkcji w obu lokalizacjach spółki: w Klaudynie oraz w Rzakcie. Łącznie zaakceptowano 5% wzrost struktury pracowników produkcyjnych. Decyzja jest podyktowana utrzymującym się zapotrzebowaniem na produkty spółki oraz wcześniejszym zakupem nowych maszyn, wymagających obsady produkcyjnej.
Spółka planuje zakończyć procesy rekrutacji nowych pracowników do 30.06.2020.
- WSPARCIE PRACOWNIKÓW
Skutecznego funkcjonowania firmy w okresie kryzysu upatrujemy w stałej dostępności Pracowników i realizacja zadań produkcyjnych. W związku z powyższym, spółka powołała programy mające na celu wsparcie finansowe w okresie kryzysu:
-
- Wsparcie finansowe na wypadek zachorowania przez któregokolwiek z Pracowników na COVID-19;
-
- Jednorazowy dodatek finansowy dla pracowników fizycznych, którzy w szczególnie ryzykownym okresie rozwoju pandemii, kontynuowali pracę na stanowiskach;
-
- W przygotowaniu do końca maja br. jest program, którego celem będzie wsparcie dla rodzin tych Pracowników, w których gospodarstwach domowych, w skutek pandemii, utracono część dochodu.
- ŹRÓDŁA POCHODZENIA PRODUKTÓW DO DYSTRYBUCJI ORAZ KOMPONENTÓW I SUROWCÓW PRODUKCYJNYCH
Z ogólnodostępnych informacji, a także z informacji od naszych dostawców wynika, że sytuacja w Azji, a także we Włoszech, skąd importujemy część wykorzystywanego w procesie produkcji (oraz dystrybuowanego) materiału, poprawiła się. Ponieważ na dzień dzisiejszy pandemia wydaje się być opanowana w tych regionach, zagrożenie dla spółki w tym obszarze jest minimalne.
- SPŁYW NALEŻNOŚCI
Spółka nie odnotowuje większych zakłóceń w spływie należności. Jednocześnie firma monitoruje współpracę z ubezpieczycielami należności, ze względu na zmianę podejścia tych firm do oceny ryzyka. Spółka KGL stara się ograniczać ryzyka nagłych redukcji na limitach, współpracując z trzema wiodącymi firmami ubezpieczeniowymi.
- REALIZACJA ZADAŃ PRODUKCYJNYCH
Zachowana została stabilność procesów (ciągłość produkcji), co pozwala wywiązywać się z terminów dostaw do Klientów. Co więcej, zwiększona została ilość wyprodukowanych opakowań r/r – pomimo skróconego czasu pracy, wynikającego ze zwiększonego reżimu sanitarnego.
Zagrożeniem i obawą dla spółki jest stwierdzenie zachorowania na COVID-19, któregoś z Pracowników i wynikająca z tego przymusowa kwarantanna, która mogłaby wpłynąć na obniżenie produktywności.
Spółka zaznacza, że nie jest w stanie przewidzieć i jednoznacznie oszacować wpływu epidemii, na realizację celów, które przyjęła na rok 2020 i liczy się z koniecznością ich weryfikacji.
Jednocześnie do dnia dzisiejszego, dzięki wprowadzonym reżimom sanitarnym, nie stwierdziliśmy ani jednego przypadku zachorowania na COVID-19 wśród Pracowników, w związku z powyższym podtrzymane zostaną ograniczenia sanitarne, takie jak: kontrola temperatury na wejściu, ograniczone przemieszczanie się pomiędzy lokalizacjami spółki i halami produkcyjnymi oraz organizacja pracy zdalnej dla części Pracowników biurowych.