biester
Wiadomości

Rozpoznawanie szans w kryzysie

Skutki pandemii koronawirusa są ogromne i stawiają wielkie wyzwania przed licznymi przedsiębiorstwami. Firmie Vecoplan AG udało się mimo wszystko kontynuować rozwój i odnosić sukcesy. Działalność czołowego dostawcy maszyn i urządzeń, które rozdrabniają, transportują i przygotowują surowce pierwotne i wtórne w obiegu produkcyjnym oraz obiegu surowców wtórnych, obiecuje obecnie uzyskanie podobnych wysokich wyników, jak w ubiegłym roku – po pierwszej połowie obroty osiągnęły nawet poziom z ubiegłego roku. To dobry powód, by w dalszym ciągu inwestować w modernizację produkcji oraz w pracowników.

Werner Berens: „Mimo pandemii koronawirusa nasze przedsiębiorstwo w dalszym ciągu pracuje stabilnie”.
Werner Berens: „Mimo pandemii koronawirusa nasze przedsiębiorstwo w dalszym ciągu pracuje stabilnie”.

„Mimo pandemii Covid-19 nasze przedsiębiorstwo w dalszym ciągu pracuje stabilnie, ponieważ obecnie nadal odnosimy korzyści z dużego portfela zamówień. Przyczyną jest nasza ofensywa rozwojowa oraz nowe produkty, wprowadzone w jej efekcie na rynek w ubiegłych miesiącach”, mówi Werner Berens, członek zarządu (CEO) grupy Vecoplan. Trzymając rękę na pulsie rynku, postępowe przedsiębiorstwo z Westerwaldu opracowało i wprowadziło na rynek maszyny dostosowane do zapotrzebowania. Tym samym producent maszyn rozszerzył portfolio, by kompleksowo wspierać swoich klientów nawet w najtrudniejszych przypadkach zastosowania. Wiąże się to z dużą liczbą zapytań, która wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. „Wzrost napływu zamówień nastąpi z opóźnieniem, ponieważ mimo że zapotrzebowanie na maszyny Vecoplan jest ogromne, wiele film zostawia sobie czas na ostateczne decyzje inwestycyjne ze względu na panującą obecnie niepewność”, tak sytuację opisuje Michael Lambert, członek zarządu (CFO) grupy Vecoplan.

 

Ze względu na wysoki popyt, a także mając na celu zwiększenie korzyści dla użytkownika, mimo trudnych czasów firma Vecoplan inwestuje wiele milionów euro w dalszą modernizację produkcji. W ten sposób producent maszyn chce zwiększyć zdolności produkcyjne i zoptymalizować procesy. Większą część środków firma Vecoplan zainwestuje w produkcję maszyn rozdrabniających, a jedną trzecią – w technikę transportu bliskiego i magazynowania. Około dziesięciu procent otrzyma oddział w Karolinie Północnej/USA na obszar rozdrabniaczy mobilnych. „Dzięki tym inwestycjom w dalszym ciągu będziemy spełniać oczekiwania różnych rynków”, mówi Werner Berens.

 

Od momentu wybuchu pandemii firma Vecoplan nie musiała korzystać z takich środków, jak praca w niepełnym wymiarze godzin, przerwy w produkcji czy redukcja etatów. „W dalszym ciągu zakładamy, że rynki będą rosnąć. Dlatego wciąż inwestujemy w kształcenie i dokształcanie naszych pracowników, a częściowo także zwiększamy zatrudnienie”, wyjaśnia Michael Lambert. W ostatnich miesiącach firma z Westerwaldu wzmocniła między innymi obszar serwisu o dziesięciu nowych pracowników.

Dodaj ofertę pracy