biester
Wiadomości

Polimery Police: zmiana ustaleń

Zarząd Grupy Azoty Polyolefins podjął uchwałę w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy na realizację projektu Polimery Police. Aneks przewiduje m.in. zwiększenie wynagrodzenia wykonawcy, Hyundai Engineering, o kwotę 72,48 mln euro i wydłużenie harmonogramu realizacji projektu o 6 miesięcy - podała Grupa Azoty w komunikacie.

Jak podano, zawarcie aneksu nr 3 nie powoduje przekroczenia budżetu projektu Polimery Police, a wzrost wynagrodzenia wykonawcy zostanie sfinansowany z rezerwy projektowej.

 

Jednocześnie Grupa Azoty wskazała, że zawarcie aneksu jest warunkowe i uzależnione od uzyskania stosownych zgód organów korporacyjnych spółki zależnej.

 

Azoty informowały pod koniec sierpnia, że Hyundai Engineering Co., generalny wykonawca projektu Polimery Police, przesłał propozycje zmian do umowy obejmujące podwyższenie wynagrodzenia i wydłużenie czasu realizacji. W ocenie wykonawcy, powodem zgłoszenia propozycji zmian jest w szczególności wpływ pandemii Covid-19 na realizację projektu Polimery Police.

Dodaj ofertę pracy