biester
Wiadomości
Dow  

Dow idzie na recyklingowy rekord

Dow oraz Mura Technology ogłaszają dziś kolejny krok w ich ciągłej współpracy, aby pomóc rozwiązać globalny problem odpadów z tworzyw sztucznych i przyspieszyć obieg zamknięty. Mura planuje wybudować nowy zakład w zakładzie Dow w Böhlen w Niemczech – najnowszy z serii planowanych zakładów w Stanach Zjednoczonych i Europie w celu szybkiego skalowania zaawansowanego recyklingu tworzyw sztucznych – i oczekuje się, że pierwszy będzie miał siedzibę w zakładzie Dow. Projekt ten ma zostać podjęty pod ostateczną decyzję inwestycyjną do końca 2023 roku.

Nowy zakład Mura w Böhlen w Niemczech , który ma zacząć działać do 2025 r., będzie dostarczał około 120 kiloton rocznie (KTA) zaawansowanych zdolności recyklingu przy pełnej wydajności. Ta i inne planowane jednostki,  które mają zostać zbudowane w Europie i Stanach Zjednoczonych, zwiększą łącznie aż 600 KTA zaawansowanych zdolności recyklingu do 2030 r. i pozycjonują Dow jako największego konsumenta surowców cyrkulacyjnych do produkcji polietylenu na świecie.

„Kontynuacja i rozwój współpracy Dow i Mury to kolejny przykład tego, jak Dow działa strategicznie, aby rozwijać się i nabierać rozpędu wokół zabezpieczania surowców w obiegu zamkniętym i wspierania przełomowych zaawansowanych technologii recyklingu” – powiedział Isam Shomaly, wiceprezes Dow ds. surowców i towarów.

„Nadal zwiększamy zdolność Dow do wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu jako surowca i nadal inwestujemy w najskuteczniejszą dostępną technologię, aby umożliwić nasz cyrkularny model biznesowy dla tworzyw sztucznych” – powiedział Diego Donoso , prezes Dow Packaging & Specialty Plastics. „Dywersyfikacja naszych łupków wsadowych i dekarbonizacja naszych aktywów umożliwi osiągnięcie celu Dow, jakim jest zrównoważona, niskoemisyjna przyszłość oraz zaspokojenie silnego i rosnącego zapotrzebowania klientów na polimery kołowe. Będzie to znaczący krok naprzód w celu zmniejszenia naszej zależności na pierwotnych surowcach kopalnych”.

Planowany zakład opiera się na trwającej współpracy Dow z Murą, ogłoszonej po raz pierwszy w 2021 r., ze wstępnym projektem budowy pierwszego na świecie zakładu przy użyciu procesu Mura HydroPRS™, zlokalizowanego w Teesside w Wielkiej Brytanii, który ma zacząć działać w 2023 r. z początkową produkcją 20 KTA linia. Böhlen, Niemcy, która ma być zlokalizowana razem z zakładami produkcyjnymi Dow, umożliwiłaby znacznie większą wydajność odpadów z tworzyw sztucznych i znacznie zwiększyła podaż w pełni okrągłego surowca dla przemysłu. Ten wsad okrężny, pochodzący z odpadów z tworzyw sztucznych przeznaczonych obecnie do spalenia lub składowania, ograniczyłby zależność od pierwotnych surowców kopalnych i umożliwiłby firmie Dow produkcję plastiku z recyklingu, który jest bardzo poszukiwany przez światowe marki, szczególnie na wrażliwych rynkach wysokiej klasy, takich jak zastosowania spożywcze i medyczne. 

Dow ma na celu skorzystanie z zalet kolokacji, które mogą znacznie obniżyć koszty rozbudowy zakładów recyklingu. Ponadto oczekuje się, że kolokacja zakładów Mura w lokalizacjach Dow zmniejszy emisje dwutlenku węgla poprzez zminimalizowanie transportu ujęcia, a gaz z zaawansowanego procesu recyklingu może zostać ponownie przekształcony w tworzywa sztuczne, dzięki czemu żadne produkty uboczne nie trafią do odpadów .

Steve Mahon , dyrektor generalny Mura Technology, powiedział: „Zwalczanie globalnego kryzysu tworzyw sztucznych wymaga innowacyjnych rozwiązań, które mogą napędzać gospodarkę o obiegu zamkniętym. Współpraca Mury z firmą Dow doprowadziła do największego dotychczasowego zaangażowania w branży, ukazując pilną potrzebę ze strony liderów branży do przyjęcia skalowalnych rozwiązań, takich jak HydroPRS, które przekształcą przemysł tworzyw sztucznych na całym świecie.Nieustanne wsparcie Dow dla technologii Mura doprowadziło do wysoce finansowanego porozumienia handlowego, a pogłębiająca się współpraca pozwoli obu firmom osiągnąć zadeklarowane ambicje w zaawansowanej przestrzeni recyklingu.

Przykładem zaangażowania firmy Dow w przyspieszenie globalnej gospodarki tworzywami sztucznymi o obiegu zamkniętym jest wdrożenie HydroPRS TM w najnowszym, zaawansowanym zakładzie recyklingu w Niemczech , co pozwoli nam radykalnie zwiększyć wydajność recyklingu. Dzięki naszej współpracy i szerokiemu globalnemu zasięgowi Dow możemy przyspieszyć tempo i skalę, w której gospodarka o obiegu zamkniętym z tworzyw sztucznych staje się rzeczywistością na całym świecie”.

Zaawansowany proces recyklingu HydroPRS™ (Hydrothermal Plastic Recycling Solution) firmy Mura jest wyjątkowy, ponieważ wykorzystuje parę w stanie nadkrytycznym do konwersji większości form tworzyw sztucznych – w tym elastycznych i wielowarstwowych tworzyw sztucznych, które wcześniej uważano za „nienadające się do recyklingu” – z powrotem do oryginalnych olejów i chemikalia, z których zostały wykonane. Można je następnie wykorzystać do stworzenia nowych, ekwiwalentnych dziewiczo produktów z tworzyw sztucznych, które nadają się nawet do opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Dzięki procesowi Mura ten sam materiał może być wielokrotnie poddawany recyklingowi, co oznacza, że ​​może wyeliminować plastik jednorazowego użytku i zapobiec jego wyrzucaniu na wysypisko lub spalaniu. Przynosi to dodatkowe korzyści w zakresie emisji dwutlenku węgla, przy czym oczekuje się, że zaawansowane procesy recyklingu pozwolą zaoszczędzić około 1,5 tony dwutlenku węgla na tonę przetworzonego plastiku w porównaniu ze spalaniem i zmniejszeniem zależności od surowców kopalnych.

Dodaj ofertę pracy