biester
Wiadomości

EIC Procurers Days with Grupa Azoty

W dniach 12-13 października odbyły się „EIC Procurers Days with Grupa Azoty” - wydarzenie organizowane przez Europejską Radę ds. Innowacyjności dla Grupy Azoty. W trakcie dwudniowych spotkań, przedstawiciele Grupy Azoty spotkali się z europejskimi firmami, które przedstawiły innowacyjne rozwiązania z potencjałem do wdrożenia w Grupie.

EIC Procurers Day otworzył Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. wspólnie z Viorel Peca, szefem działu – EIC Transition Activities and Business Acceleration Services (EISMEA) Komisji Europejskiej.

Pierwszego dnia przed ekspertami Grupy Azoty 10 europejskich firm i startupów zaprezentowało swoje innowacyjne technologie odpowiadające m.in. na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu. Drugi dzień wydarzenia był okazją do spotkań z poszczególnymi startupami w formule „one to one” w celu szczegółowego przedstawienia wybranych projektów.

EIC Procurers Days with Grupa Azoty to szansa na kontakt z europejskimi firmami, które na co dzień wdrażają innowacyjne rozwiązania w największych koncernach na całym świecie. Podczas dwudniowych spotkań poznaliśmy dziesięć konkretnych projektów odpowiadających na potrzeby Grupy Azoty. To przede wszystkim rozwiązania z obszaru GOZ, zielonej transformacji, ale również proekologicznych tworzyw i nawozów. Na kolejnym etapie będziemy podejmować decyzję
w zakresie tego, które projekty i na jaką skalę mają szansę wspomóc nasz biznes, przede wszystkim
w kontekście transformacji klimatyczno-energetycznej
mówi Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Udana współpraca pomiędzy Grupą Azoty i EIC potwierdza, że w Europie drzemie talent, inspiracja i możliwości rozwoju dla innowacyjnych firm tworzących skuteczne rozwiązania, które mają pozytywny wpływ na życie milionów ludzi każdego dnia. Wierzymy, że EIC Innovation Procurement stanowi szansę dla wszystkich zaangażowanych stron, stwarza nowe możliwości biznesowe i jest jednocześnie punktem zwrotnym we współpracy z Grupą Azoty – mówi Jean David Malo, Dyrektor Agencji Wykonawczej Komisji Europejskiej ds. EIC i MŚP (EISMEA).

Dodaj ofertę pracy