biester
Wiadomości
Sirmax  

Ciekawe ruchy Sirmax

Surowce do wtrysku bez zgrzewania. Nowa platforma e-commerce i witryna Smart Mold.

Technologia GAPP to innowacja pozwalająca na formowanie wtryskowe materiału termoplastycznego bez linii zgrzewania. Poprzez Smart Mold, uniwersytecki spin-off, w 50% należący do Sirmax, grupa opracowała innowacyjny system, który pozwala uniknąć linii zgrzewania w produktach z tworzyw sztucznych, oszczędzając czas i koszty dla klienta. Grupa Sirmax zaprezentuje GAPP w czwartek, 20 października, od godziny 17:00 na stoisku C69 w hali 8B. Po prezentacji z profesorem Giovannim Lucchettą z Uniwersytetu w Padwie nastąpi przyjęcie na drinka, które rozpocznie się o 17:30.


GAPP promuje wzajemne przenikanie się frontów przepływu linii spoin w sposób, który zmienia kształt interfejsu, promuje wzajemną dyfuzję między frontami przepływu i wyrównuje włókna wzmacniające. Linie spawania należą do najbardziej krytycznych wad konstrukcyjnych części wykonanych metodą formowania wtryskowego termoplastów wzmocnionych włóknami. W linii zgrzewania włókna wzmacniające przyjmują orientację ortogonalną względem kierunku wypełnienia, co powoduje znaczne zmniejszenie wytrzymałości i sztywności wypraski, wpływając niekorzystnie na jej właściwości konstrukcyjne.


Testy eksperymentalne wykazały, że GAPP może zwiększyć wytrzymałość linii zgrzewu o 240% w polipropylenie wzmocnionym 35% krótkimi włóknami szklanymi, prawie osiągając wytrzymałość nominalną mieszanki.

Uruchomienie platformy e-commerce
Technologia GAPP dołącza do innych innowacyjnych inicjatyw, które Grupa Sirmax wprowadza, aby oferować swoim klientom spersonalizowane produkty, które są coraz bardziej dostosowane do ich potrzeb. Mając to na uwadze, grupa uruchamia platformę e-commerce opracowaną w całości przez Sirmax, która umożliwia klientom grupy składanie nowych zamówień i pełny wgląd w całą dokumentację związaną z ich historią zamówień. Udostępniając wszystkie dokumenty techniczne, Sirmax ułatwia relacje dostawca/klient. Platforma e-commerce będzie również wykorzystywana do promocji głównych produktów grupy. Ponadto „wygodny kącik” będzie oferować szereg dostępnych materiałów w przystępnej cenie. Platforma e-commerce jest już aktywna na arenie międzynarodowej i jest dostępna za pośrednictwem linku na oficjalnej stronie internetowej Sirmax, www.sirmax.com. Ograniczone funkcje mogą być aktywowane na zaproszenie zespołu Sirmax.

Na horyzoncie jest 14. zakład grupy i 3. w Stanach Zjednoczonych
Grupa Sirmax kontynuuje również inwestycje w infrastrukturę produkcyjną. Zakład Anderson (Indiana, USA), który ma obecnie dwa zakłady, zostanie zmodernizowany i rozbudowany do 2025 roku. W pierwszym zakładzie produkcja elastomerów termoplastycznych i nowy magazyn, zwiększając całkowitą powierzchnię produkcyjną z 13 000 do 26 000 metrów kwadratowych. Dziesięcioletni plan rozwoju zakładu obejmuje również zwiększenie produkcji mieszanek z recyklingu, zwiększenie powierzchni produkcyjnej z 11 000 do 27 000 metrów kwadratowych oraz budowę trzeciego zakładu o powierzchni około 12 000 metrów kwadratowych do produkcji tworzyw konstrukcyjnych.
„Jest to 10-letni projekt obejmujący inwestycje o wartości około 200 mln USD, który może potroić obecne moce produkcyjne”, wyjaśnia Lorenzo Ferro, Country Manager Sirmax North America. „Naszym celem w Indianie jest stworzenie dużego hubu zdolnego obsługiwać cały rynek amerykański i meksykański, zgodnie z wieloregionalną i wieloproduktową strategią grupy Sirmax. Wiązałoby się to z wdrożeniem produkcji wszystkich linii biznesowych w parku przemysłowym Anderson.”

Bogatsza strona internetowa i innowacyjne stoisko wystawiennicze
Na froncie komunikacji Sirmax odświeżył i wzbogacił swoją oficjalną stronę internetową, dodając strony niemieckie oraz platformę e-commerce. Ponadto Smart Mold – spin-off, z którego Sirmax Group nabyła 50% w 2020 r. – ma teraz własną dedykowaną stronę internetową, na której znajdują się opisy i specyfikacje oferowanych przez nią usług inżynieryjnych i technologicznych. Smart Mold specjalizuje się w inżynierii produktów, form i procesów; symulacja konstrukcyjna i procesowa części z tworzyw sztucznych; zastąpienie metalu plastikiem; charakterystyka materiałów do symulacji strukturalnej i procesowej; oraz analiza procesów i rozwiązywanie problemów. Dostęp do witryny można uzyskać za pośrednictwem strony Innowacje na oficjalnej stronie internetowej Sirmax https://www.sirmax.com/en/proximity-is-innovation/smart-mold lub pod adresem www.smart-mold.it.
Innowacje pojawiają się również poprzez komunikację wizualną i nowe sposoby przekazywania wartości zrównoważonego rozwoju. Na targach K 2022 w Düsseldorfie Grupa Sirmax prezentuje zupełnie nowy film korporacyjny, który dynamicznie i kreatywnie wyjaśnia podejście grupy do zrównoważonego rozwoju, a także model wydrukowany w 3D, który będzie dostępny na stoisku Sirmax przez cały czas trwania imprezy. Odwiedzający będą mogli zobaczyć i dotknąć wszystkich etapów procesu upcyklingu, który Sirmax wdraża w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, aby tworzyć innowacyjne i zrównoważone materiały. Model pokazuje, w jaki sposób sortujemy, myjemy i podnosimy materiały poprzez mieszanie tworzyw sztucznych z recyklingu.

Dodaj ofertę pracy