biester
Wiadomości

Dobry przykład GOZ

Pięć firm – HP Indigo, Dow, Reifenhaeuser, Cadel i Karlville – współpracowało nad stworzeniem przypadku, aby zademonstrować, że dzięki wspólnemu know-how możliwe jest przetworzenie jednego woreczka nadającego się do recyklingu w inne wysokiej jakości opakowanie.

Prezentowany przypadek to torebka barierowa na żywność MDO-PE na bazie PE, która została zaprojektowana do recyklingu (D4R) i została przetworzona w wysokiej jakości torebkę MDO-PE do zmywarek z 30% zawartością z recyklingu w końcowej folii laminowanej na bazie PE i ponownie nadaje się do recyklingu.

Czy saszetka może być znowu sakiewką?
W pracy na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym dla opakowań z tworzyw sztucznych kluczowa jest współpraca. Tutaj przyjrzymy się opakowaniom przeznaczonym do recyklingu.

 

Wytwarzanie recyklatów do drugiego woreczka wymagało specjalnej technologii odbarwiania podczas recyklingu, aby uzyskać wysokiej jakości żywicę do zastosowania w drugim woreczku. W procesie wykorzystano druk cyfrowy i maszyny produkcyjne na skalę przemysłową. Koncepcja Pack Studios odgrywa kluczową rolę w realizacji tej koncepcji.

Cechą szczególną tego projektu jest to, że dzięki odbarwieniu możesz wykonać wysokiej jakości recykling torebek do torebek. A dzięki zastosowaniu MDO-PE można wrócić do koncepcji woreczka na bazie PE.

 
Dodaj ofertę pracy