KGL_new
Wiadomości
K 2022   Arburg  

Wieki sukces Planu A

„Jest tylko plan A”: tym przesłaniem firma ARBURG zainspirowała niezliczonych gości branżowych na wiodących na świecie targach K 2022 w Düsseldorfie. Na swoim głównym stoisku, w pawilonie arburgGREENworld, a na stoiskach partnerów zaprezentowano wyrafinowane zastosowania i technologie łącznie około 30 eksponatów maszynowych. Zrównoważony rozwój, cyfryzacja i elastyczność były tematami, które znalazły się w centrum uwagi.

Innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zasobów
Oferta firmy ARBURG na K obejmowała demonstrację, w jaki sposób recyklaty PIR i PCR można przetwarzać na produkty wysokiej jakości za pomocą sprzętu i oprogramowania wraz z nowym „aXw Control RecyclatePilot” i innymi inteligentnymi funkcjami sterownika. Jednym z takich produktów była skrzynka narzędziowa w stylu ARBURG, prawdopodobnie jeden z najbardziej pożądanych gadżetów na całych targach.

Odwiedzający pawilon arburgGREENworld mogli w imponujący sposób dowiedzieć się, w jaki sposób firma ARBURG, dzięki „Planowi A”, odgrywa swoją rolę w rozwiązywaniu globalnego problemu dotyczącego całego społeczeństwa. To tam stażyści firmy ARBURG nie tylko „zakołysali” pawilonem, ale także przeprowadzili liczne dyskusje na temat przyszłości tworzyw sztucznych jako materiału nadającego się do recyklingu – zwłaszcza z młodymi gośćmi. Odbyły się również rozmowy z ekspertami ze świata nauki i przemysłu. Elektryczny ALLROUNDER wyprodukował kołki „Greenline” firmy Fischer z tworzywa sztucznego na bazie oleju rycynowego.

Zaawansowana technologia wtrysku
Na swoim głównym stoisku 13A13 firma ARBURG zaprezentowała szeroką gamę zaawansowanych aplikacji i innowacyjnych technologii z całego swojego portfolio: wtryskarki, produkcja addytywna, automatyzacja, a także wewnętrznie opracowane systemy sterowania, układy napędowe oraz produkty i usługi cyfrowe .

Najważniejsze cechy:

  • Zautomatyzowana trójkomponentowa wtryskarka ALLROUNDER CUBE 1800
  • Całkowicie elektryczna aplikacja do pakowania oparta na wtryskarce ALLROUNDER 720 A z nową elektryczną jednostką wtryskową 1300 oraz w nowym wariancie wydajności „Ultimate”
  • Dwukomponentowa wtryskarka ALLROUNDER MORE 1600. Obsługa była wykonywana przez sześcioosiowego robota Yaskawa, którego firma ARBURG doda do swojej oferty automatyzacji od wiosny 2023 r., stając się integratorem systemów.
  • Jako przykład szczególnie kompaktowej automatyzacji bez dodatkowej powierzchni pokazano połączony system „pod klucz” oparty na pionowej wtryskarce ALLROUNDER 375 V
  • Przykładem przyszłości cyfrowych ogniw produkcyjnych był „inteligentny” system „pod klucz” oparty na hybrydowej wtryskarce ALLROUNDER 630 H

Wszechstronna cyfryzacja
W strefie wystawienniczej „Digital Center” firma Arburg przeprowadziła bardzo praktyczną prezentację cyfrowych produktów i usług dla świata formowania wtryskowego. Oprócz systemu komputerowego hosta ARBURG (ALS) i Remote Service zaprezentowano wiele funkcji portalu klienta arburgXworld.

Nowości w produkcji addytywnej
Na targach K 2022 światową premierę świętował freeformer 750-3X. Ta najnowsza maszyna do swobodnego formowania tworzyw ARBURG (ARBURG Plastic Freeforming, APF) została konsekwentnie zaprojektowana pod kątem wymogów branży: wspornik elementu jest 2,5 raza większy w porównaniu do dotychczasowego modelu – przy zachowaniu identycznych wymiarów zewnętrznych. Ponadto proces APF przebiega w sposób siedem razy szybszy i bardziej ekonomiczny. Innym eksponatem był wysokotemperaturowy freeformer 300-3X, a ofertę uzupełniała produkcja addytywna z dwoma eksponatami spółki powiązanej z ARBURG – firmy innovatiQ.

Dodaj ofertę pracy