biester
Wiadomości
BASF  

Izolacja o niskim śladzie węglowym

Ogólnie rzecz biorąc, izolacja budynków, zarówno nowych, jak i renowowanych, ma zasadnicze znaczenie dla redukcji emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu właściciele budynków mogą zaoszczędzić na kosztach energii i ogrzewania oraz zyskać na komforcie, ponieważ domy nagrzewają się szybciej i dłużej utrzymują ciepło. Latem izolacja pomaga utrzymać chłód w domach.

System Energystore Superbead+ to wtryskiwany granulat z spienionego EPS przeznaczony do stosowania w różnych scenariuszach ścian szczelinowych, w tym murowanych, ścian działowych i szkieletu drewnianego. Energystore TLA+ łączy granulat spienionego EPS pokryty innowacyjnym dodatkiem z cementem, tworząc płynną izolację do stosowania w konstrukcjach podłóg i dachów. Oba produkty energystore+ oparte są na granulacie polistyrenu do spieniania (EPS) Neopor ® BMB, produkowanym przez firmę BASF.

Connor McCandless, dyrektor ds. sprzedaży i innowacji Grupy Energystore, mówi: „Po 18 miesiącach pracy z BASF nad tym projektem jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia naszym klientom Energystore+. Wierzymy, że przyszłe projekty budowlane muszą ograniczać emisję dwutlenku węgla. Gama produktów energystore+ daje naszym klientom fantastyczną możliwość uczynienia ich kolejnego projektu tak zrównoważonym, jak to tylko możliwe”.

Neopor ® BMB użyty do produkcji energystore+

Asortyment produktów energystore+ wykorzystuje Neopor ® BMB firmy BASF, który jest wytwarzany poprzez zastąpienie surowców kopalnych równoważną ilością zasobów odnawialnych na samym początku łańcucha wartości. Ten rodzaj produkcji oszczędza zasoby kopalne i dodatkowo poprawia pozytywny profil zrównoważonego rozwoju EPS. Wykorzystanie surowców odnawialnych znacznie zmniejsza ślad węglowy produktu Neopor® BMB w porównaniu do tradycyjnie produkowanego Neoporu® . Przypisanie udziału energii odnawialnej w surowcach zgodnie z podejściem bilansu masy jest niezależnie certyfikowane przez REDcert².

„Od wielu lat ściśle współpracujemy z firmą Energystore” — mówi Phil Marsh, dyrektor handlowy na Wielką Brytanię i Irlandię w firmie BASF ds. polimerów styrenowych. „Cieszymy się, że Energystore jest pierwszą brytyjską firmą stosującą Neopor ® BMB do wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych. Niezwykle ważne jest dla nas, aby poprzez nasze produkty przyczynić się do zmniejszenia zużycia zasobów kopalnych i emisji gazów cieplarnianych podczas naszej produkcji, a także zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych generowanych przez ogrzewanie lub chłodzenie budynków”.

Pierwszy projekt wykorzystujący Energystore TLA+ został pomyślnie zainstalowany w ramach dużego projektu renowacyjnego w Londynie w lutym 2023 r.

Dodaj ofertę pracy