biester
Wiadomości

Surowce Perstorp zatwierdzone do GOZ

PETCORE Europe oficjalnie zatwierdził stosowanie Akestra ™ 100 i Akestra ™ 110 do produkcji tacek PET. Ponadto uznano, że ​​stosowanie Akestra 100 i Akestra 110 nie ma negatywnego wpływu na obecne europejskie strumienie recyklingu PET..

Tray Circularity Evaluation Platform (TCEP) to dobrowolna europejska inicjatywa branżowa, która zapewnia wytyczne projektowe termoformowania PET do recyklingu, ocenia rozwiązania i technologie opakowań termoformowanych oraz ułatwia zrozumienie wpływu nowych innowacji termoformowania PET na proces recyklingu. Inicjatywa TCEP w pełni wspiera ekonomiczną i środowiskową równowagę europejskiego łańcucha wartości PET.

Akestra 100 i Akestra 110 to produkty o wysokiej wydajności, które umożliwiają klientom ulepszenie przetworzonego PET poprzez dodanie odporności na ciepło, a także osiągnięcie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez zwiększenie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu i umożliwienie projektowania z myślą o obiegu zamkniętym. Dzięki tej aprobacie Akestra 100 i Akestra 110 zostają utworzone, aby umożliwić rozwiązania w zakresie opakowań o obiegu zamkniętym o wysokiej zawartości materiałów pokonsumpcyjnych (wysoki PCR) oraz aby nadawały się do recyklingu w istniejących strumieniach recyklingu od tacy do tacy. Akestra 100 i Akestra 110 zostają niniejszym potwierdzone w Europie jako zamiennik tradycyjnych, liniowych opakowań z polistyrenu lub polipropylenu opartych na paliwach kopalnych.

„Jesteśmy podekscytowani otrzymaniem tego poparcia od PETCORE Europe. Pomoc naszym partnerom w łańcuchu wartości żywności w projektowaniu opakowań żywności o ulepszonym obiegu zamkniętym była brakującym elementem układanki. Akestra 100 i Akestra 110 mogą pomóc w zamknięciu pętli materiałowej i umożliwić rozwiązania w zakresie opakowań o obiegu zamkniętym oraz ogromne oszczędności surowców kopalnych i emisji CO 2. To prawdziwy przykład naszej długoterminowej wizji i misji”, mówi Patrice Pinsard, wiceprezes ds. rynków strategicznych i innowacji w firmie Perstorp.

Dodaj ofertę pracy