biester
Wiadomości
Alpla  

ALPLA i HANA: monomateriałowy biznes dla kosmetyki

Pompki do dozowników mydła, balsamu czy szamponu: Grupa ALPLA poszerza swoje portfolio produktowe o innowacyjne systemy do pompek wykonanych z tworzywa sztucznego. Działająca na całym świecie firma zajmująca się opakowaniami i recyklingiem zawiera w tym celu spółkę joint venture z HANA Innovation. Południowokoreański producent opracował opatentowaną pompkę wykonaną z monomateriału o maksymalnych możliwościach recyklingu. Wspólnie obaj partnerzy chcą promować zrównoważony system na całym świecie i wspierać dalszy rozwój.

ALPLA otwiera nowe rynki z pompkami i rozpoczęła produkcję standardowych pompek do dozowników mydła i szamponu w Hyderabad (Indie) w 2020 roku. Podpisując spółkę joint venture z południowokoreańską firmą HANA Innovation, ALPLA planuje teraz kontynuować kurs rozwoju w strategicznie ważny sektor formowania wtryskowego (IM). Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom dla branży kosmetycznej HANA Innovation jest uznanym dostawcą pompek i dozowników balsamów. Założona w 1993 roku firma opracowała rozwiązania w pełni nadające się do recyklingu wykonane z monomateriału z tworzywa sztucznego.

„ Potencjał wysokiej jakości pompek nadających się do recyklingu jest ogromny. Jako dostawca systemu możemy jednocześnie zaoferować pasujące butelki. Dzięki temu nowemu partnerstwu łączymy nasze mocne strony działającej globalnie firmy z technologiczną przewagą HANA Innovation” — mówi Michael Feltes, Global Business Development Director IM w firmie ALPLA . Sung Il Kang, prezes HANA Innovation, podkreśla zalety operacyjne wspólnego przedsięwzięcia: „Współpraca otwiera możliwości dalszej globalnej komercjalizacji naszych produktów i przyspiesza rozwój zrównoważonych, przyszłościowych rozwiązań”.

Recykling i personalizacja
System ECO Pump opracowany przez HANA Innovation jest wykonany w 100% z polipropylenu ( PP ), co czyni go w pełni nadającym się do recyklingu, a także może być wytwarzany z materiału pochodzącego z recyklingu poużytkowego ( PCR ). Oprócz zalet ekologicznych pompka przekonuje wygodną obsługą. Płynne wykonanie sprężyny gwarantuje liniową i równomierną siłę w całym skoku pompy. W przyszłości pompy – podobnie jak wszystkie produkty firmy ALPLA – będą również dostosowywane do indywidualnych potrzeb.

Dzięki nowej współpracy obie firmy chcą przyspieszyć ogólnoświatową dystrybucję zrównoważonych pompek z rewolucyjną, opatentowaną technologią plastikowych sprężyn, a ponadto oferować kompletne systemy, w tym butelkę. Firma ALPLA dysponuje światowymi możliwościami produkcyjnymi w zakresie formowania wtryskowego, uzupełnionymi wieloletnim doświadczeniem w zakresie recyklingu i międzynarodową siecią.

Utworzenie spółki joint venture podlega prawnemu i regulacyjnemu zatwierdzeniu przez odpowiednie organy ds. konkurencji. Strony postanowiły nie ujawniać szczegółów partnerstwa.

Dodaj ofertę pracy