biester
Wiadomości

COtooCLEAN: przywrócenie folii do jakości spożywczej

Niezmordowany Profesor Edward Kosior, założyciel i zarządzający NEXTEEK, opracował nowa technologię recyklingu tworzyw, pozwalającą oczyścić zużytą folię i przywrócić ją z powrotem do jakości spożywczej.

W procesie nadkrytyczny CO2 może być stosowany jako rozpuszczalnik do odkażania, odbarwiania, dezodoryzacji i rozwarstwiania folii z tworzyw sztucznych. Profesor Kosior spodziewa się, że dzięki nowej technologii zostanie pokonana kolejna granica w recyklingu tworzyw poliolefinowych klasy spożywczej i powinno to być niezwykle ważne, tym bardziej, że folie poliolefinowe są NAJWIĘKSZYM problemem odpadów z tworzyw sztucznych i recyklingu, z którym musimy się pilnie zmierzyć.

Temat akredytacji bezpieczeństwa poliolefin klasy spożywczej jest tym, na którym Profesor Kosior i jego organizacja koncentruje się od wielu lat i jest kluczem do rynków o wysokiej wartości dla podmiotów zajmujących się recyklingiem i dla całego łańcucha dostaw, biorąc pod uwagę ostatnie przepisy UE dotyczące PPW, które określają zawartość żywności w jakości spożywczej.

Profesor ma nadzieję, że COtooCLEAN pójdzie ścieżką projektu NEXTLOOPP, który ma 48 uczestników www.nextloopp.com recyklingu opakowań PP klasy spożywczej i jest w trzecim roku ze mocnym wsparciem ze strony łańcucha dostaw PP. W ramach tego projektu opracowana została m.in.  unikalna technologia sortowania klasy spożywczej (POLYPRISM), która może osiągnąć czystość >99% w jednym kroku i bardzo silne etapy odkażania (PPRISTINE) w celu usunięcia zapachów i wszelkich potencjalnych zanieczyszczeń resztkowych prowadzących do uzyskania zgodności z żywnością.

Dodaj ofertę pracy