biester
Wiadomości
recykling   rPET  

PET Baltija: duża inwestycja w rPET

Na Łotwie powstaje największy i najbardziej zaawansowany w Europie zakład recyklingu PET.

Inwestycja o wartości ponad 35 milionów euro pójdzie w rozwój i budowę nowego zakładu recyklingu PET w Olaine na Łotwie. Obiekty będą należały do ​​największych i najnowocześniejszych w Europie. Obejmują powierzchnię zewnętrzną około 40 000 m2 i całkowitą powierzchnię wewnętrzną obejmującą 30 000 metrów kwadratowych, w tym pomieszczenia produkcyjne, powierzchnie biurowe i różne pomieszczenia wspólne, będzie to również jeden z największych budynków przemysłowych na Łotwie.

„Nowa fabryka docelowo pozwoli nam ponad trzykrotnie zwiększyć nasze możliwości produkcyjne pelletu rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością, jednocześnie poprawiając wydajność, produktywność i wyznaczając nowe standardy w technologiach recyklingu PET” — powiedział Salvis Lapiņš, prezes zarządu PET Baltija, którego portfolio produktów pochodzących z recyklingu obejmuje wysokiej jakości płatki PET i granulatów, w tym spożywczych, z czego blisko 100% trafia na eksport.

Austriacki Starlinger dostarcza sprzęt do recyklingu na potrzeby projektu. Tylko 2 inne europejskie zakłady dysponują obecnie urządzeniami Starlinger o takim poziomie zaawansowania - a na całym świecie tylko 10. Pod względem technologicznym nowa fabryka PET Baltija będzie jedną z najbardziej zaawansowanych w Europie i na świecie.

Dodaj ofertę pracy