KGL_new
Puls Branży

Komunikat GZ Polimerowa Energia

GZ Polimerowa Energia (GZPE) informuje, iż uznaje za zasadne wstrzymanie się od podpisywania umów na dostawy energii w najbliższym czasie.

Zalecenie jest efektem niezwykłej wręcz prosprzedażowej aktywności głównych dostawców energii w ostatnim czasie. Każdego dnia do tysięcy firm pukają sprzedawcy energii oferując „super atrakcyjną” ofertę z terminem ważności 1-2-3 dni. Tymczasem wg Działu Analiz GZPE mamy w obecnie szczyt cenowy, który powinien w nieodległym czasie zostać poddany istotnej korekcie. Wzrost cen na rynku energii, jak i na każdym innym, nie może trwać w nieskończoność.

Nadprogramowa aktywność dostawców wiąże się również zapewne z powstaniem konsorcjum zakupowego ENERGIA dla PRZEMYSŁU, powołanego przez GZPE wspólnie z Konfederacją Lewiatan (związki regionalne). Wydaje się, że dostawcy energii realizują taktykę „ucieczki do przodu”. Tymczasem GZPE zaleca spokojne oczekiwanie na korektę cen. Czasu na kontraktowanie energii jest jeszcze dość. Wkrótce ogłoszone zostaną zasady przetargu na dostawy energii elektrycznej dla ENERGII dla PRZEMYSŁU.

Wszystkich zainteresowanych rozwojem sytuacji na rynku energii w Polsce zapraszamy do odwiedzin stoiska targowego GZ Polimerowa Energia na targach Plastpol w Kielcach, w terminie 22-24.05: hala E, stoisko nr E-19.

Zastrzeżenie prawne:

Treści zawarte w komunikacie są prywatnymi opiniami GZPE i nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). GZPE nie ponosi odpowiedzialności za decyzje kupna/sprzedaży/inwestycji podjęte na podstawie niniejszego komunikatu.

Dodaj ofertę pracy