biester
Puls Branży
Innovia  

Neutralna węglowo folia opakowaniowa

Innovia Films wprowadza nową folię z gamy przyjaznych dla środowiska polipropylenowych folii opakowaniowych Encore. REF30cn zawiera duży udział certyfikowanych surowców odnawialnych (według kryteriów bilansu masowego ISCC PLUS), osiągając neutralność węglową w zakresie „od kołyski do bramy” fabryki Innovia UK. Pod względem parametrów technicznych folia dorównuje odpowiednikom z surowców kopalnych, może być więc używana zarówno na bardzo szybkich liniach do pakowania przepływowego, jak i na liniach pakujących metodą OW (overwrap). W pełni nadaje się również do kontaktu z żywnością.

Paul Watters, kierownik ds. rozwoju produktów opakowaniowych z Innovia Films, wyjaśnia: „Starając się ograniczyć ślad węglowy i związany z nim wpływ globalnego ocieplenia na nasze środowisko, wprowadzamy Encore REF30cn na rynek.  Dzięki wykorzystaniu certyfikowanych surowców odnawialnych do produkcji folii udało się zredukować jej ślad węglowy do zera.”

 

Watters dodał: „REF30cn będzie pierwszym z kilku produktów Encore, jakie wprowadzimy na rynek.  Nacisk będzie w nich położony nie tylko na certyfikowane materiały odnawialne i ślad węglowy, lecz również na certyfikowane materiały z recyklingu.

REF30cn uzyskała certyfikat „Made for Recycling” firmy Interseroh.  Paul Watters wyjaśnia: „Certyfikat Interseroh dodatkowo podkreśla ekologiczne zalety tej folii, która w krajach posiadających infrastrukturę do recyklingu polipropylenu może być klasyfikowana jako gotowa do recyklingu, czyli nadająca się do przetworzenia”.

Dodaj ofertę pracy