biester
Puls Branży
K 2022  

Pierwszy bilans targów K

Dziś K się kończą i pojawią się pierwsze bilanse ze strony instytucjonalnych uczestników. Sektor maszynowy tryska entuzjazmem.

Producenci maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy osiągają bardzo pozytywny bilans: K 2022 były pierwszymi międzynarodowymi targami tworzyw sztucznych, które po pandemii Covid odbyły się regularnie. „Bardzo ważne było, aby branża w końcu ponownie się zjednoczyła. Ulga wynikająca z możliwości osobistego spotkania i wymiany pomysłów była wyczuwalna wszędzie przez całe osiem dni targów” – powiedział Ulrich Reifenhäuser, Przewodniczący Rady Doradczej Wystawców K  oraz przewodniczący Stowarzyszenia VDMA Plastics and Rubber Machinery Association. Dodał, że wystawcy z sektora maszyn i urządzeń inżynieryjnych mogli zaprezentować swoje innowacje technologiczne szerokiej publiczności branżowej i zawrzeć wiele solidnych transakcji. „Wydarzenie było wielkim sukcesem dla wszystkich” – powiedział Reifenhäuser.


K 2022 dał ogromny impuls gospodarce o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych. Zainteresowanie zwiedzających z branży krajowej, a przede wszystkim także zagranicznej, znacznie przerosło oczekiwania firm z branży budowy maszyn, które oprócz stoisk targowych zaprezentowały na Forum Cyrkularnym swoje innowacje specjalnie dla gospodarki o obiegu zamkniętym. . „Wraz z Forum Cyrkularnym wskazaliśmy drogę i mocno zaangażowaliśmy się w gospodarkę o obiegu zamkniętym. Zostało to bardzo dobrze przyjęte przez zwiedzających. Sami wystawcy byli nieco zaskoczeni dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających - powiedział w środę na zakończenie targów K w Düsseldorfie Thorsten Kühmann, dyrektor zarządzający  VDMA.


Przez osiem dni na forum zwiedzający mogli zobaczyć na działających maszynach, co jest już technicznie wykonalne dzisiaj, jak i co będzie możliwe w przyszłości. To samo dotyczy rozwiązań digitalizacyjnych, których ważnym przełomem jest OPC UA, światowy język produkcji. Połączona w sieć fabryka cieszy się większym popytem niż kiedykolwiek, ponieważ konieczne jest wykorzystanie opcji przejrzystości i kontroli w zakresie redukcji zużycia energii i wydajności zasobów. Technologie zaprezentowane na K 2022 w imponujący sposób pokazały ten potencjał.

 

Dodaj ofertę pracy