biester
Puls Branży

Recykling chemiczny PS: 100 ton dziennie

INEOS Styrolution America LLC oraz Agilyx ASA ogłosiły właśnie, iż finalizują prace koncepcyjne nad rozwojem zakładu recyklingu chemicznego TruStyrenyx™ o wydajności 100 ton dziennie w Channahon w stanie Illinois. TruStyrenyx ma zapewnić chemiczny recykling polistyrenu z powrotem do monomeru styrenu o wysokiej czystości, który można wykorzystać do wytwarzania nowych produktów lub opakowań z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Grupa przewiduje zakończenie prac inżynieryjnych w 2023 r., co będzie podstawą do podjęcia decyzji o finansowaniu inwestycji.

Greg Fordyce, prezes INEOS Styrolution, mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc ogłosić rozwój zakładu recyklingu w Channahon w stanie Illinois. Obiekt ten zwiększy wskaźniki recyklingu polistyrenu w aglomeracji Chicago i w całych Stanach Zjednoczonych oraz dowodzi ciągłego zaangażowania naszej firmy w zrównoważony rozwój. Zakład TruStyrenyx pozwoli  dostarczać naszym klientom materiały pochodzące z recyklingu o niewiarygodnie wysokiej czystości do produkcji produktów przyjaznych dla środowiska przy użyciu innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań”.

Tim Stedman, dyrektor generalny Agilyx, mówi: „Jestem zachwycony, że współpracujemy z INEOS Styrolution, aby kontynuować rozwój pierwszej dużej fabryki TruStyrenyx. Postrzegamy TruStyrenyx jako przełom w recyklingu polistyrenu, umożliwiając rozwiązanie o niewiarygodnie wysokiej czystości i obiegu zamkniętym. Ten nowy obiekt pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie ze strony właścicieli marek i konsumentów, którzy chcą widzieć w swoich produktach więcej tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu”.

Dodaj ofertę pracy