Linie do regranulacji GAMMA MECCANICA znane są nie tylko z najwyższej jakości otrzymywanych regranulatów, ale również z wysokiego poziomu automatyzacji, wysokiej efektywności energetycznej, a także ze swojej solidnej budowy i trwałości.
Najbardziej zawansowane technologie GAMMA MECCANICA, technologia Tandem oraz Tandem PLUS przyczyniły się do rosnącego sukcesu firmy na rynku recyklingu odpadów poprzemysłowych i pokonsumenckich. Technologia Tandem pozwala na recykling trudnych materiałów, czyli takich, które są zadrukowane nawet w 100%, bardzo wilgotne (do 15%) oraz bardzo zanieczyszczone.
Dzięki zastosowaniu technologii Tandem PLUS, która łączy w sobie wytłaczarkę jednoślimakową z wytłaczarką dwuślimakową, prowadzony jest proces upcyklingu (rekompandowanie) polegający na przekształcaniu recyklowanych tworzyw sztucznych w nowe pełnowartościowe materiały o pożądanych właściwościach. Dzięki odpowiedniemu domieszaniu dodatków i wypełniaczy do recyklowanych materiałów uzyskuje się kompozycje materiałowe (rekompandy) o zmodyfikowanych własnościach i o parametrach mechanicznych, fizycznych i chemicznych dopasowanych do konkretnych zastosowań.
Aktualnie wiele z realizacji GAMMA MECCANICA to kompletne projekty „pod klucz”, projektowane i wykonywane zgodnie z indywidualnymi potrzebami i wymaganiami klienta. Takie projekty, oprócz linii do regranulacji, zawierają kompletne instalacje do wstępnej obróbki odpadów tj.: rozdrabniania, mycia i separacji.
Podczas Konferencji Recyklingowej 2023 Pan Eligiusz Sidor (wyłączny przedstawiciel GAMMA MECCANICA w Polsce) wygłosi prelekcję na temat: UPCYKLING – przekształcanie recyklowanych tworzyw sztucznych w nowe pełnowartościowe materiały o specjalnych właściwościach. w której przedstawi nowości GAMMA MECCANICA w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych.
19.10.2023 Plastics Recycling Day w Warszawie