biester
Puls Branży

Zamknięcie Future Disc Top

Nowe zamknięcie dla branży kosmetycznej - wg producenta Aptar Closures - w pełni recyklingowalne.

Idealny dla kategorii urody i higieny osobistej, Future Disc Top wyróżnia się na kilku frontach. Wykonane w całości z polietylenu (PE), który jest obecnie jednym z najczęściej poddawanych recyklingowi materiałów opakowaniowych na świecie, pozwala właścicielom marek dostarczać opakowania bardziej nadające się do recyklingu dla szerokiej gamy produktów. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, pomagające rozwiązać problem opakowań z różnych materiałów, w których recyklingowi podlega jedynie samo opakowanie. Aby zapewnić pełną możliwość recyklingu, Future Disc Top należy połączyć z odpowiednią butelką PE lub PET. Warto zauważyć, że dostępna jest również wersja wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego (PCR), co dodatkowo pokazuje zaangażowanie Aptar Closures w dostarczanie solidnych rozwiązań zgodnych z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym oraz pomaganie markom w realizacji obietnic dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Co więcej, Future Disc Top jest zgodny z Amazon ISTA-6 i doskonale nadaje się do wysyłki w handlu elektronicznym. Posiada zintegrowany pierścień blokujący/odblokowujący, który pewnie zabezpiecza zawartość butelki, stawiając czoła rygorom łańcucha dostaw w handlu elektronicznym aż do progów konsumentów. Dzięki temu konsumenci otrzymają swoje zamówienie w stanie nienaruszonym i gotowym do użycia, bez konieczności stosowania nadmiernych opakowań trzeciorzędnych, takich jak rękawy termokurczliwe i folia bąbelkowa, a jednocześnie unikną rosnącej liczby zwrotów z powodu wad opakowań i wycieków produktu.

Future Disc Top udowodniło swoją wartość w zakresie możliwości recyklingu, otrzymując ocenę klasy A od unijnej organizacji zajmującej się walidacją zrównoważonego rozwoju RecyClass oraz certyfikat od Cyclos-HTP, Instytutu Recyklingu i Odpowiedzialności za Produkt w Europie. Dołącza do wielokrotnie nagradzanej pompki do balsamu Future, która również w pełni nadaje się do recyklingu i nadaje się do handlu elektronicznego, w szybko rozwijającej się kategorii praktycznych i zrównoważonych rozwiązań Future, zaprojektowanych z myślą o zdrowiu planety i jej mieszkańców.

Dodaj ofertę pracy