biester
Puls Branży

RecyClass rozszerza zakres

RecyClass rozszerza swój zakres, aby objąć komponenty z tworzyw sztucznych stosowane w aplikacjach elektrycznych, elektronicznych i motoryzacyjnych, po pomyślnym wdrożeniu wytycznych dotyczących projektowania pod kątem recyklingu i protokołów oceny możliwości recyklingu dla przemysłu opakowaniowego.

„Korzystając z dziesięcioletniej wiedzy i doświadczenia w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych, RecyClass jest gotowa wprowadzać innowacje w przemyśle elektrycznym, elektronicznym i motoryzacyjnym przy wsparciu całego łańcucha wartości tworzyw sztucznych” – oświadczył Paolo Glerean, prezes RecyClass.

Przewidując nadchodzące europejskie przepisy dotyczące możliwości recyklingu tworzyw sztucznych w produktach elektrycznych i elektronicznych oraz pojazdach, RecyClass wykazuje proaktywne przywództwo, wyprzedzając te zmiany.

„Zobowiązujemy się pomagać tym branżom w opracowywaniu wytycznych dotyczących projektowania pod kątem recyklingu i protokołów oceny przydatności do recyklingu plastikowych elementów ich produktów, zapewniając zgodność z europejskimi procesami recyklingu. Skupimy się na polimerach, w tym między innymi PS, ABS, PP i PE” – dodał Paolo Glerean.

RecyClass wzywa zainteresowane strony z całego łańcucha wartości do udziału w inicjatywie. Firmy z branży elektrycznej, elektronicznej i motoryzacyjnej, które chcą aktywnie przyczynić się do obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych i wprowadzić pozytywne zmiany, zachęcamy do skontaktowania się z zespołem RecyClass.

 

Dodaj ofertę pracy