biester
Puls Branży

Czołowy producent folii BOPP w Europie

Bułgarska producent folii polipropylenowych i opakowań giętkich Plastchim-T całkowicie przejął swojego konkurenta włoską firmę Manucor. Zakłąd w Sessa Aurunca (Caserta) produkuje dwuorientowane folie polipropylenowe ( BOPP ). dla elastycznych opakowań do żywności, taśm oraz etykiet samoprzylepnych i owijanych, o wydajności 80 000 ton rocznie , posiada 260 pracowników i obroty około 150 milionów euro rocznie.

Plastchim-T  zajmuje się wytłaczaniem folii BOPP, produkcją folii CPP i opakowań giętkich, posiada trzy fabryki w Bułgarii (Aksakowo, Dvnya i Tervel), w których zatrudnia tysiąc osób. Zdolność produkcyjna deklarowana przez bułgarską firmę wynosi około  120 000 t/r , z czego 27 000 t/r wytwarzana jest na hybrydowej linii BOPE/BOPP dostarczonej przez firmę Bruckner.

Fuzja dwóch producentów folii giętkich i opakowań zwiększy moc zainstalowaną do ponad 200 000 ton rocznie , plasując grupę wśród wiodących europejskich producentów folii BOPP. Portfolio Plastchim-T obejmuje ponad 50 różnych produktów , w tym folie metalizowane i przezroczyste, folie specjalistyczne, folie 5-warstwowe oraz folie przeciwmgielne. W 2020 roku firma wprowadziła na rynek PEoneer BOPE, wytłaczaną z płaską głowicą dwuorientowaną folię polietylenową, która zapewnia dobre właściwości mechaniczne i optyczne, odpowiednią do drukowania i powlekania zarówno w zastosowaniach jedno-, jak i wielowarstwowych.

„Manucor wnosi do Plastchim-T duże możliwości i doświadczenie w zakresie taśm i etykiet BOPP, samoprzylepnych i owijanych, a nasz system może stworzyć możliwości rozwoju innowacyjnych, zrównoważonych produktów opakowaniowych na całym świecie” – wyjaśnia Beyan Faik , dyrektor generalny Plastchim-T. „Zwiększenie naszych mocy produkcyjnych BOPP jest warunkiem dalszego rozwoju BOPE , jednego z niewielu segmentów folii opakowaniowych, w którym jako jedyni oferujemy folię ekologiczną w 100% nadającą się do recyklingu – dodaje Faik . Przejęcie będzie stanowić niewątpliwą szansę na rozwój i dalszą edukację naszych klientów na temat znaczenia gospodarki o obiegu zamkniętym w celu spełnienia coraz bardziej rygorystycznych wymogów prawnych”. 

Dodaj ofertę pracy