biester
Wiadomości
Lanxess  

Blacha kontra plastik

Fachowcy potrafią docenić lekkie, wydajne i poręczne elektronarzędzia. Do produkcji narzędzi o takich cechach wybiera się specjalnie opracowane tworzywa sztuczne o dużej wydaj¬ności. Akumulatorowe nożyce do blachy SCV 18 LTX BL 1.6 i akumula-torowy przecinak NIV 18 LTX BL 1.6 firmy Metabo stanowią doskonałe przykłady zastosowania takich tworzyw. Producent profesjonalnych elektronarzędzi z siedzibą w Nürtingen dodał te urządzenia do swojej oferty akumulatorowych narzędzi tnących. – Korpus obudowy oraz górna i dolna ścianka akumulatora obu narzędzi wykonano z naszego poliamidu 6 Durethan. Kompozyty wytwarzane w procesie formowania wtryskowego umożliwiają produkcję złożonych, kompaktowych i wysoce funkcjonal¬nych części obudowy, których masa jest nieznaczna, ale są wystar¬cza¬jąco wytrzymałe, aby sprostać codziennym zadaniom, a jednocześnie są atrakcyjne wizualnie” – wyjaśnia Bernhard Stoll, ekspert ds. zastosowania tworzyw sztucznych w podzespołach elektrycznych i elektronicznych w LANXESS.

Mniejsza masa na rzecz większej liczby ogniw akumulatorowych


Górną czarną ściankę akumulatora 18 V jest wykonano z Durethanu BKV50H2.0EF, czyli poliamidu 6 zoptymalizowanego pod względem przepływu o 50% zawartości włókna szklanego. – Zaletą naszego silnie wzmocnionego materiału są jego dobre właściwości przepływowe, które umożliwiają wytwarzanie bardzo cienkich ścianek oraz zapewniają dosko­nałą jakość powierzchni pomimo wysokiej zawartości włókna szklanego. Jednocześnie wilgotność nie ma wpływu na doskonałe właściwości me­cha­niczne kompozytu, takie jak sztywność i wytrzymałość – zapewnia Bernhard Stoll. Wysoka sztywność materiału oznacza również znaczną redukcję ciężaru dzięki cienkim ściankom. Niewielka masa ułatwia także obsługę narzędzi.

 

Zieleń i jaskrawa czerwień

 

Dolną ściankę akumulatora wytworzono z Durethanu BKV30Q w procesie formowania wtryskowego. Oprócz właściwości mechanicznych, to czer­wony kolor, wysoka jakość powierzchni i niskokosztowa przetwarzalność zapewniły przewagę standardowemu kompozytowi. Z kolei smukłe i bar­dzo przyczepne ścianki obudowy urządzenia wykonane są z odpornego na uderzenia, zmodyfikowanego Durethanu BKV130CS. Pomimo wzmoc­nienia go w 30% włóknem szklanym kopoliamid 6 również gwarantuje doskonałą jakość powierzchni. Mają kolor unikalnej zieleni Metabo, która w połączeniu z odważną czerwienią dolnej ścianki akumulatora odzwierciedla barwy marki producenta narzędzi. Podobnie jak inne materiały tego typu, kompozyt charakteryzuje się wysoką sztywnością w szerokim zakresie temperatur. – Dzięki temu obudowa jest odporna na uderzenia i wstrząsy, co potwierdzają standardowe testy upuszczania takich narzędzi – podkreśla Bernhard Stoll.

 

Zarówno nożyce, jak i przecinarki akumulatorowe ułatwiają codzienną pracę – na dachu i na elewacji, w sektorze sanitarnym i grzewczym, przy instalowaniu systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych czy budowie statków. Blacharze mogą używać tych narzędzi do obróbek blach komino­wych bezpośrednio w miejscu ich instalacji. Akumulatorowe nożyce do blachy SCV 18 LTX BL 1.6 doskonale nadają się do cięcia arkuszy płaskich, natomiast akumulatorowy przecinak NIV 18 LTX BL 1.6 – do obróbki blach falistych i trapezowych. Podczas cięcia nie powstają iskry, a materiał się nie nagrzewa. Narzędzia nie odkształcają materiału i nie uszkadzają lakieru ani powłoki.

Dodaj ofertę pracy