KGL_new
Wiadomości

Coboty zrewolucjonizują polski przemysł?

Według raportów Agencji Rozwoju Przemysłu i International Federation of Robotics zapotrzebowanie na roboty współpracujące z człowiekiem stale rośnie, również na polskim rynku, który próbuje dogonić lepiej rozwinięte pod tym względem kraje. Wpisując się w ten trend, w kwietniu br. Transition Technologies-Control Solutions stało się jednym z oficjalnych dystrybutorów cobotów koreańskiego producenta Doosan Robotics w Polsce.

Według „World Robotics Report 2020” przygotowanego przez International Federation of Robotics (IFR) wykorzystanie cobotów wzrosło o 11% w porównaniu z zeszłoroczną analizą. Chociaż rynek ten szybko się rozwija, wciąż jest w powijakach.

 

Roboty coraz częściej będą pojawiały się w bezpośredniej przestrzeni człowieka i współpracowały z nim na wielu płaszczyznach. Stanie się tak nie tylko w robotyce przemysłowej, ale również w wymiarze społecznym – przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości będą one kooperować z nami również w codziennym życiu. W Transition Technologies-CS chcemy zaoferować naszym klientom pełne, szerokie wsparcie w obszarze robotyzacji ich procesów, a oferta produktowa Doosan Robotics idealnie je uzupełnia. Coboty tego producenta będą elementem naszych większych projektów bądź staną się indywidualnie stosowanym rozwiązaniem – mówi Zbigniew Strzelecki, Kierownik Działu Robotyki w Transition Technologies-Control Solutions.

 

Doosan Robotics jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów), które są zaprojektowane do pracy ramię w ramię z ludźmi. Pozwala to pracownikom i robotom wykonywać swoje zadania w najbardziej efektywny sposób i zwiększa wydajność.

 

Nasze coboty są kluczowym elementem czwartej rewolucji przemysłowej. To bezpieczni, solidni i niezawodni partnerzy, wspomagający w pracach fizycznych, precyzyjnych lub niebezpiecznych. Dzięki współpracy Doosan Robotics z Transition Technologies-Control Solutions dostęp do nich będzie znacznie łatwiejszy dla polskiego sektora przemysłowego – dodaje Soojung Jo, General Manager (the Global Sales Team Leader) w Doosan Robotics.

 

Coboty Doosan Robotics są zdolne do sprostania najcięższym wyzwaniom, o czym świadczą zasięg pracy sięgający aż do 1700 milimetrów, udźwig do 25 kilogramów oraz system wykrywania kolizji, który zapewnia pełne bezpieczeństwo przebywającym w pobliżu pracownikom. Są one wyposażone w przetwornik momentu obrotowego we wszystkich sześciu przegubach, dzięki czemu zapewniają najlepszą czułość na kolizje i wykonują bardziej zaawansowane zadania, które wcześniej wymagały precyzyjności ludzkich rąk. Doskonałe doświadczenia użytkownika (UX) oraz wyjątkowy design produktu doczekały się uznania na międzynarodowym polu – coboty Doosan otrzymały Red Dot Design Awards w dwóch kategoriach – w „Interface & User Experience" w 2017 r. i w „Product Design" w 2018 r.

Dodaj ofertę pracy