biester
Wiadomości

Giga pożar w ML Polyolefins. Pożar uszkodził linię kolejową oraz stacje przesyłu energii.

Trwa jeszcze dogaszanie pogorzeliska po pożarze składowiska tworzyw sztucznych w Gronowie Górnym (woj. warmińsko-mazurskie) - podała w czwartek wieczorem straż pożarna. PKP PLK rozpoczęły już naprawę pobliskiej sieci trakcyjnej, uszkodzonej przez pożar.

Pożar zmagazynowanych tworzyw sztucznych przeznaczonych do produkcji granulatu wybuchł ubiegłej nocy. Według straży objął powierzchnię około 7 tys. m kw. W zdarzeniu nie ucierpiał żaden z pracowników zakładu ani osób uczestniczących w akcji gaśniczej. Do pożaru doszło w składowisku przy ul. Berylowej w składowisku odpadów foliowych, gdzie od 2 w nocy z ogniem walczy ok. 120 strażaków. Żywioł uszkodził stacje przesyłowe, co może skutkować z kłopotami z dostarczaniem prądu w okolicy.

Oficer prasowy elbląskiej straży pożarnej bryg. Krzysztof Karolkiewicz przekazał, że wieczorem trwa jeszcze dogaszanie pogorzeliska. Na miejscu pracuje 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i OSP. Jak informowały PKP Polskie Linie Kolejowe, ponieważ pożar uszkodził sieć trakcyjną został wstrzymany ruch na trasie Elbląg-Bogaczewo i wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów.

Dodaj ofertę pracy