biester
Wiadomości

Novo Tech przejęty

Avallon MBO, fundusz private equity, sprzedał całościowy pakiet udziałów w spółce Novo Tech austriackiej firmie z branży tworzyw sztucznych Isosport Verbundbauteile, z grupy Constantia Industries.

Novo Tech jest producentem wyrobów polietylenowych dla sektora samochodowego, przemysłowego, rolniczego oraz dla gospodarstw domowych. Wśród klientów polskiej spółki są globalne marki z branży motoryzacyjnej, m.in. Daimler i Scania, a dla gospodarstw domowych, takie jak Ikea, czy Castorama.

 

Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne – w Polsce i w Rumunii. Posiada też zespół sprzedażowy w Belgii. W 2021 r. Novo Tech zatrudniał 158 osób, prowadząc sprzedaż na ponad 50 rynkach na całym świecie. Eksport stanowi 95 proc. całej produkcji spółki. Sprzedaż Novo Tech w 2021 r. wyniosła 83,35 mln zł, a EBIDTA 21,2 mln zł.

 

Grupa Constantia jest rodzinnym, przemysłowym holdingiem z siedzibą w Austrii. Prowadzi działalność na światowych rynkach poprzez trzy spółki zależne: Fundermax, Isovolta i Isosport. To pierwsza inwestycja austriackiej firmy w Polsce.

 

Novo Tech był częścią portfela inwestycyjnego Avallonu od 2015 r. w ramach funduszu Avallon MBO II.

Dodaj ofertę pracy