biester
Wiadomości

Röchling Industrial w Czechach przenosi zakład do miejscowości Tábor

Międzynarodowy lider w przetwórstwie tworzyw sztucznych, Röchling Industrial, przenosi swój zakład w Czechach z Plana nad Lužnicí do Táboru. Przeniesienie siedziby firmy do miasta położonego około 10 kilometrów na północ od obecnej lokalizacji, jest konieczne, aby móc sprostać ambitnym celom rozwoju, w szczególności pod względem zwiększenia zdolności produkcyjnych i portfolio produktów z termoplastycznych tworzyw sztucznych, na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

Nowa lokalizacja: Röchling Industrial w Czechach przenosi się z Planá nad Lužnicí do miasta Tabor.
Nowa lokalizacja: Röchling Industrial w Czechach przenosi się z Planá nad Lužnicí do miasta Tabor.

Od 2003 roku dawna spółka Röchling Engineering Plastics, s.r.o. w czeskim Planá nad Lužnicí należy do międzynarodowego przetwórcy tworzyw sztucznych, firmy Röchling Industrial. Zakład produkuje najwyższej jakości wytłaczane płyty i druty spawalnicze z polietylenu (PE-HD) i polipropylenu (PP). Po przejęciu ówczesnego oddziału tworzyw sztucznych czeskiego SILON AG w 2003 r. przedsiębiorstwo znacznie zwiększyło swoją pozycję rynkową w regionie Europy Wschodniej i Środkowej. Oprócz produkcji i logistyki zakład jest również odpowiedzialny za wszystkie działania sprzedażowe w zakresie termoplastycznych tworzyw sztucznych firmy Röchling Industrial w regionie.

 

 

Lepsza dostępność produktów przy wysokim poziomie obsługi

Obecnie przedsiębiorstwo przenosi swój zakład z około 100 pracownikami z Plana nad Lužnicí do miastaTábor. – Przeprowadzka do pobliskiego Táboru umożliwi znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych, przy jednoczesnym przeniesieniu wszystkich miejsc pracy obecnie zatrudnionych, wysoko wykwalifikowanych pracowników. W ten sposób oferujemy naszym klientom w Europie Środkowej i Wschodniej jeszcze lepszą dostępność naszej szerokiej gamy produktów przy zachowaniu doskonałego poziomu obsługi – mówi Franz Lübbers, Dyrektor Generalny Röchling Industrial. Wraz ze zmianą lokalizacji przedsiębiorstwo zmienia również nazwę firmy na Röchling Industrial Tábor s.r.o.

 

Na powierzchni produkcyjnej rzędu 7000 metrów kwadratowych i  powierzchni magazynowej rzędu niemal 6000 metrów kwadratowych produkowane są najwyższej jakości produkty z termoplastycznych tworzyw sztucznych, do zastosowań przemysłowych. Duże zdolności magazynowania zapewniają naszym klientom krótki czas dostaw.

Oprócz poszerzenia możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwo przenosi się również do budynku administracyjnego o powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych. – Nasz nowy budynek jest nowoczesny i wyposażony w najnowsze rozwiązania. Planowane są również sale seminaryjne i konferencyjne, w których będziemy mogli przyjmować klientów i rozmawiać z nimi o zastosowaniach naszych produktów w poszczególnych branżach przemysłu – mówi Jaroslav Bílek, Dyrektor Zarządzający i Dyrektor Sprzedaży w Röchling Industrial Tábor s.r.o.

 

Wysokie zapotrzebowanie na dobrze wykształconych specjalistów

Przeniesienie przynosi korzyści nie tylko klientom firmy, ale zapewnia również pracownikom administracyjnym i produkcyjnym nowoczesne stanowiska pracy. Aby zrealizować ambitne plany rozwoju również w przyszłości, firma poszukuje dobrze wyszkolonych specjalistów. – Do produkcji naszych wysokiej jakości produktów potrzebujemy zawsze wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza o specjalności handlowo-technicznej – mówi Jiří Málek, Dyrektor Zarządzający Röchling Industrial Tábor s.r.o. Cieszę się, że dzięki przeniesieniu będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni dla potencjalnych pracowników, a dzięki dobremu połączeniu będzie łatwiej do nas dotrzeć – podkreśla Jiří Málek. 

Dodaj ofertę pracy