biester
Wiadomości
Engel  

Wydajny wtrysk LSR

Na targach K 2022 ENGEL łączy siły z partnerem NEXUS Elastomer Systems, aby nadać nowy impuls produkcji zaworów łopatkowych z ciekłego kauczuku silikonowego (LSR). W pełni zautomatyzowana, wysokiej klasy komórka produkcyjna łączy maksymalną wydajność z maksymalną powtarzalnością jakości, jednocześnie znacznie poprawiając efektywność kosztową.

Zawory łopatkowe wykonane z LSR są ważnymi komponentami zapewniającymi funkcjonalność i bezpieczeństwo w wielu zastosowaniach. Wymogiem dla procesu formowania wtryskowego jest „zero defektów”.Zawory łopatkowe wykonane z LSR są ważnymi komponentami zapewniającymi funkcjonalność i bezpieczeństwo w wielu zastosowaniach. Wymogiem dla procesu formowania wtryskowego jest „zero defektów”.
Zawory łopatkowe wykonane z LSR są ważnymi komponentami zapewniającymi funkcjonalność i bezpieczeństwo w wielu zastosowaniach. Wymogiem dla procesu formowania wtryskowego jest „zero defektów”.Zawory łopatkowe wykonane z LSR są ważnymi komponentami zapewniającymi funkcjonalność i bezpieczeństwo w wielu zastosowaniach. Wymogiem dla procesu formowania wtryskowego jest „zero defektów”.

Niezależnie od tego, czy chodzi o samochody, produkty techniki medycznej czy opakowania, zawory łopatkowe są używane w bardzo szerokim zakresie zastosowań. Wspólną cechą wszystkich tych zastosowań są bardzo surowe wymagania dotyczące spójności procesu w zakresie produkcji metodą wtrysku. Precyzja małych części ma znaczenie dla bezpieczeństwa. Niezbędne jest połączenie tego wymogu jakości z maksymalną wydajnością i opłacalnością w masowej produkcji.

Cela produkcyjna na stoisku ENGEL w najlepszy możliwy sposób wykorzystuje potencjał jakościowy i wydajnościowy do produkcji zaworów łopatkowych o średnicy łopatek 7 mm. Łączy w sobie wtryskarkę e-victory i inteligentną pomoc cyfrową z innowacyjną technologią formowania i plastyfikacji firmy NEXUS. Produkcja jest w pełni zautomatyzowana w 64-gniazdowej formie z robotem przegubowym ENGEL easix i zintegrowanym systemem kontroli wizyjnej do 100% kontroli jakości.

 

Stała jakość dzięki iQ

Wtryskarki serii ENGEL e-victory, wyposażone w bezkolumnowe serwohydrauliczne mocowanie i elektryczne jednostki wtryskowe, są predestynowane do precyzyjnych zastosowań z LSR. Elektryczna jednostka wtryskowa ENGEL zapewnia precyzyjny wtrysk. Ponadto cechy konstrukcyjne maszyny tego modelu umożliwiają obróbkę materiałów o niskiej lepkości bez konieczności przeróbek. Ruchoma płyta dociskowa precyzyjnie podąża za formą podczas narastania siły docisku, co zapewnia doskonałą równoległość płyty. Opatentowane rozdzielacze siły zapewniają równomierne rozłożenie siły docisku na całej powierzchni płyty. Nawet w przypadku dużych form z wieloma wnękami, wnęki w pobliżu zewnętrznej krawędzi płyty dociskowej są utrzymywane w zamknięciu z dokładnie taką samą siłą zacisku, jak te bliżej środka.

Jednak sama najwyższa możliwa precyzja ruchu maszyny nie wystarczy. To w przypadku wahań partii surowca lub warunków środowiskowych, na przykład spowodowanych warunkami pogodowymi, cyfryzacja staje się sama w sobie. Wyposażona w inteligentny system wspomagania iQ weight control z oferty ENGEL inject 4.0, wtryskarka stale analizuje profil wtrysku i ponownie dostosowuje parametry procesu istotne dla jakości w tym samym cyklu, gdy wystąpią odchylenia od cyklu referencyjnego.

 

Kompaktowy zautomatyzowany

Doskonała dostępność i przestrzeń dostępna w obszarze formy są wyjątkowe w tej bezkolumnowej wtryskarce. Tam, gdzie stosowane są formy wielogniazdowe, w wielu przypadkach można stosować mniejsze maszyny niż wymagałby rozmiar formy. Dzięki temu zarówno nakłady inwestycyjne, jak i koszty operacyjne są niskie. Jednocześnie zwiększa się wydajność na jednostkę powierzchni, kluczowy wskaźnik wydajności w wielu operacjach, a zwłaszcza w produkcji w pomieszczeniach czystych.

Robot przegubowy ENGEL easix zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni po stronie automatyzacji, a ponadto wymaga bardzo małej przestrzeni nad głową. Łączy on wtryskarkę z kontrolą jakości opartą na kamerze i stacją wyładowczą oraz elastycznie dostosowuje się, jeśli dodatkowe jednostki procesowe muszą zostać zintegrowane przed lub za procesem formowania wtryskowego.

NEXUS zaprojektował 64-gniazdową formę z urządzeniem do wyjmowania z formy; oznacza to, że części można bardzo łatwo i szybko podnieść za pomocą oprzyrządowania na końcu ramienia robota easix.

W celu precyzyjnej kontroli ilości napełnienia zimne kanały w formie wyposażone są w elektryczne systemy odcinania igieł. Technologia Timeshot firmy NEXUS kontroluje ilość napełnienia w funkcji czasu wtrysku. Każda wnęka może być kontrolowana indywidualnie, nawet w bardzo dużych formach do 128 wnęk.

 

Większa przejrzystość i niezawodność

NEXUS opracował również specjalnie system dozowania ServoMix X20 LSR, który zapewnia bezpowietrzne dozowanie płynnej gumy silikonowej do zastosowania na najmniejszej powierzchni. Za pośrednictwem OPC UA jest on połączony w sieć z wtryskarką i MES authentig firmy TIG, należącej do Grupy ENGEL. Zapewnia to pełne monitorowanie danych procesowych i pełną identyfikowalność aż do poziomu poszczególnych wnęk.

Po raz pierwszy ENGEL prezentuje na żywo podczas pokazu połączenie wtryskarki i dozownika LSR za pośrednictwem OPC UA zgodnie ze standardem Euromap 82.3. Staje się jasne, w jaki sposób sieć sprawia, że ​​produkcja jest bardziej przejrzysta i niezawodna, a procesy robocze są przyspieszane.

Dane procesowe jednostki dozującej są dostępne podczas bieżącej produkcji w systemie sterowania wtryskarki CC300 i można je wykorzystać do jeszcze dokładniejszego monitorowania procesu i ciągłej optymalizacji procesu. Parametry dozowania są przechowywane w rekordzie danych części formy. Oznacza to, że są one natychmiast dostępne na sterowniku maszyny po ponownym ustawieniu formy.

Dodaj ofertę pracy