„Nasza misja „Kolejne życie dla plastiku, bo nam zależy” jest również naszym hasłem przewodnim tegorocznych targów. Podkreśla to, co grupa firm EREMA pokaże specjalistom z branży tworzyw sztucznych i wszystkim innym odwiedzającym targi: Ten postęp techniczny a wspólna praca umożliwia wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym” – powiedział Manfred Hackl, CEO EREMA Group GmbH.
Synergie w ramach grupy promują nowe rozwiązania
W Düsseldorfie firmy z Grupy EREMA - EREMA, PURE LOOP, UMAC, 3S, KEYCYCLE i PLASMAC - po raz pierwszy zaprezentują swoje innowacje technologiczne, usługi i wsparcie na jednym stoisku targowym. Najnowszy nabytek, start-up PLASTICPRENEUR, w którym Grupa EREMA niedawno nabyła udziały, jest również obecny w Centrum Cyrkonomiki.
Prezentacja grupy na targach skupia się na nowych systemach recyklingu i komponentach, aby zaspokoić szeroki zakres potrzeb klientów i specyfikacji jakościowych. EREMA wprowadzi EcoGentle®, nową technologię uplastyczniania dla swoich systemów recyklingu PET, która znacznie zmniejsza zużycie energii i zapewnia imponująco delikatną obróbkę stopu. W przypadku szczególnie wymagających materiałów pokonsumenckich, takich jak folie do pakowania w supermarketach, producent maszyn do recyklingu wprowadza sprawdzoną technologię INTAREMA® TVEplus® w nowej konfiguracji DuaFil® Compact. Ta kompaktowa maszyna do podwójnej filtracji wytwarza podwójnie filtrowane granulki z recyklingu o bardzo wysokiej jakości. Kolejna nowa koncepcja maszyny, która jest gotowa do użycia jako jednostka demonstracyjna w centrum testowym firmy w Austrii, jest prezentowana jako PCU TwinScrew.
Jednostka biznesowa Powerfil firmy EREMA zaprezentuje nowy Laserfilter 406 z o 50 procent większą powierzchnią sita, a podczas 3S - profesjonalnego producenta komponentów do wytłaczania kluczowych elementów - będzie można zobaczyć, jak nowy typ cylindra umożliwia ultradźwiękowe pomiary zużycia i jak nowy Technologia produkcji ślimaka wytłaczarki prowadzi do bardziej wydajnej produkcji.
Dla klientów poszukujących szybko dostępnych systemów recyklingu do prostych zastosowań, UMAC, spółka zależna Grupy EREMA, ma w zanadrzu innowację. Chociaż firma do tej pory specjalizowała się w odnawianiu i handlu wcześniej posiadanym sprzętem, obecnie rozszerza swój obszar działalności i w Düsseldorfie prezentuje READYMAC, ustandaryzowane, prefabrykowane rozwiązanie recyklingowe, które można produkować z magazynu, w oparciu o sprawdzoną technologię EREMA TVE.
Dla segmentu recyklingu wewnętrznego PURE LOOP i PLASMAC uzupełniają szeroką gamę maszyn oferowanych przez grupę firm swoim portfolio produktów. Obie firmy zademonstrują na żywo na stoisku Grupy EREMA, jakie strumienie wejściowe są odpowiednie dla ich systemów oraz jakość produkowanego przez nie granulatu z recyklingu. Spółka zależna grupy KEYCYCLE przedstawi informacje na temat nowego rozwiązania do odbarwiania do recyklingu zadrukowanej folii. Umożliwia to usunięcie farby drukarskiej w procesie poprzedzającym wytłaczanie.
"Chociaż mamy wiele nowości sprzętowych - mamy też nowe oprogramowanie"
„Chociaż mamy wiele nowości pod względem sprzętu, mamy również nowe oprogramowanie”, mówi Hackl. Obejmuje to dodatkowe cyfrowe systemy wspomagania, które są teraz dostępne dla operatorów maszyn na platformie klienta BluPort®. Na przykład dzięki aplikacji PredictON można wykryć zbliżające się awarie na podstawie ciągłych pomiarów i oceny danych maszyny, tak aby przyczynę można było usunąć w odpowiednim czasie.
Recykling chemiczny, recykling włókien i tekstyliów
Grupa EREMA daje również jasno do zrozumienia w K, że intensywnie badają strumienie odpadów z tworzyw sztucznych, dla których nie ma obecnie zadowalającego rozwiązania w zakresie recyklingu. „CHEMAREMA® to nowa seria, którą opracowaliśmy do mechanicznego przetwarzania materiałów w ramach procesu recyklingu chemicznego”, mówi Hackl, wprowadzając kolejną innowację EREMA. Procesy mechaniczne są często na początku łańcucha technologicznego recyklingu chemicznego w celu przygotowania strumieni wejściowych i zapewnienia niezawodnego, ciągłego i energooszczędnego przepływu materiału wsadowego. CHEMAREMA® to technologia wytłaczania, którą można dostosować do wymagań aplikacji w celu przygotowania materiału wsadowego do dalszych procesów chemicznych.
Łącząc sprawdzone technologie recyklingu z ultradokładnymi systemami filtracji z dodatkowym optymalizatorem IV, EREMA oferuje teraz również rozwiązanie do przekształcania odpadów produkcyjnych włókien PET we włókna rPET do zastosowań końcowych o wyższej wartości. rPET może być używany w 100% do produkcji ultracienkich włókien do 2 dtex. Jest to wynik prac rozwojowych w nowo utworzonym Centrum Recyklingu Włókien firmy, gdzie klienci mogą przetestować własny materiał włóknisty.
Recykling na żywo i projekty latarni morskich w Centrum Circonomic
Na zewnątrz w K, EREMA zaprezentuje w tym roku ponownie pokazy na żywo recyklingu tworzyw sztucznych we współpracy z partnerami kooperacyjnymi. W tym celu przetwarzane są różne strumienie odpadów. PLASTICPRENEUR, najnowszy członek grupy firm EREMA, zademonstruje swoje mobilne rozwiązania recyklingowe zapewniające dostęp na poziomie podstawowym do recyklingu tworzyw sztucznych. Na wystawie „Produkty z recyklatu” zaprezentowana zostanie szeroka gama wysokiej jakości zastosowań granulatu z recyklingu, od komponentów technicznych po towary konsumpcyjne i opakowania do żywności. Manfred Hackl jest przekonany, że Centrum Cyrkonomii po raz kolejny okaże się w tym roku główną atrakcją, ponieważ „tutaj umożliwiamy dostęp do gospodarki o obiegu zamkniętym z wielu różnych perspektyw w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu”.