KGL_new
Wiadomości
Engel  

Portal dla wtryskiwaczy

Portal klienta ENGEL zapewnia przegląd całej produkcji wtryskowej niezależnie od lokalizacji i skraca czas dostępu do świata ENGEL dla przetwórców. Nowa wersja e connect, którą producent wtryskarek wystawia na targach K 2022, może znacznie więcej. Wtryskarki innych producentów można również zintegrować z systemem monitorowania hali produkcyjnej za pomocą bezpłatnego pakietu podstawowego. A nowy e-connect oferuje rozbudowane opcje analizy danych procesowych – ponownie dla wszystkich marek maszyn i innych obszarów łańcucha wartości.

„e-connect jest centralnym punktem na wszystkich etapach produkcji metodą wtrysku. Portal pomaga naszym klientom w prosty i niezawodny sposób uzyskać maksymalne korzyści z produkcji metodą wtrysku”, mówi dr Gerhard Dimmler, CTO Grupy ENGEL, podsumowując zalety nowego portalu klienta. „Opracowaliśmy e-connect w całościowy ekosystem cyfrowy”.

Od projektowania części i kontroli próbek, przez produkcję, konserwację i naprawy, portal zapewnia wszystkie potrzebne funkcje i aplikacje w scentralizowanym pakiecie, na przykład interfejs danych SIM Link do łączenia symulacji procesu z maszyną produkcyjną lub rozwiązania cyfrowe dla konserwacja predykcyjna oparta na stanie.

Przejrzystość we wszystkich maszynach z maszynami wszystkich marek

Najczęściej stosowaną funkcją jest monitorowanie hali produkcyjnej. W celu uzyskania najlepszego możliwego przeglądu, procesory mogą precyzyjnie odtwarzać strukturę poszczególnych maszyn w systemie i monitorować online stany wszystkich maszyn i gniazd produkcyjnych. W nowej wersji ENGEL otworzył e-connect dla wtryskarek wszystkich marek. Oznacza to, że procesory nie muszą już żonglować kilkoma różnymi systemami monitorowania; zamiast tego otrzymują przegląd wszystkich swoich maszyn w e-connect.

Nowe funkcje e-connect obejmują automatyczne obliczanie całkowitej efektywności sprzętu (OEE), jednocześnie aktywnie identyfikując potencjalne ulepszenia. I znowu dane wszystkich maszyn i systemów – niezależnie od ich dostawców – wpływają do systemu.

Analiza danych wspiera optymalizację procesów

Korzyści dla klientów są również znacznie zwiększone dzięki integracji obserwatora procesów iQ. Inteligentny system wspomagania stale analizuje kilkaset parametrów procesu i porównuje wartości z poprzednimi cyklami. W ten sposób oprogramowanie automatycznie wykrywa dryfty, powiadamiając operatora maszyny o nieoptymalnych stanach procesu i ich możliwych przyczynach. Wyniki analizy procesu są teraz wyraźnie wizualizowane w portalu klienta i dostępne do optymalizacji procesu i szybkiego rozwiązywania problemów, niezależnie od lokalizacji.

ENGEL e-connect umożliwia wszechstronną analizę danych procesowych nawet w przypadku starszych wtryskarek i maszyn innych producentów. W maszynach ENGEL z poprzednimi generacjami sterowników stosowana jest nowa wersja internetowa obserwatora procesu iQ. Dane procesowe z maszyn ENGEL są analizowane w sposób w pełni zautomatyzowany. ENGEL oferuje moduł e-connect Process Insights do bardziej rozbudowanych analiz procesów oraz do analizy danych procesowych na maszynach innych producentów. Oprogramowanie to obsługuje analizę danych procesowych zarówno dla wtryskarek różnych marek, jak i innych urządzeń w łańcuchu wartości, takich jak urządzenia peryferyjne, systemy powlekania lub maszyny pakujące.

Zawsze na bieżąco z modelami subskrypcji

Siedem lat temu ENGEL jako jeden z pierwszych producentów wtryskarek wprowadził własny portal dla klientów. Początkowo e-connect skupiał się na udostępnianiu aplikacji usługowych online. Zdalna konserwacja, zakup części zamiennych i organizowanie wizyt serwisowych były jednymi z pierwszych aplikacji e-connect. Od tego czasu zestaw funkcji znacznie się rozrósł. Dzięki monitorowaniu hal produkcyjnych różnych marek i rozbudowanym opcjom analizy danych procesowych, e-connect jest obecnie centralnym narzędziem produkcyjnym w operacjach formowania wtryskowego. Korzystając z e-connect, nawet zestaw maszyn może być kontrolowany w uporządkowany, prosty i niezawodny sposób.

Elastyczność to największa siła e-connect. ENGEL oferuje różne pakiety, dzięki którym portal klienta rośnie wraz ze wzrostem wymagań.

Dzięki modelom abonamentowym klienci ENGEL są zawsze na bieżąco. ENGEL regularnie dostarcza aktualizacje bez ścisłego ograniczania liczby użytkowników. W ten sposób modele subskrypcji znacznie zmniejszają koszty i czas na dodawanie nowych użytkowników lub udostępnianie nowych funkcji.

Dodaj ofertę pracy