biester
Wiadomości
Engel  

Wtryskarka 8 000 ton

Austriacki producent wtryskarek ENGEL ustanowił nowy rekord dostarczając dwie wtryskarki do USA. Z siłą zwarcia 8000 ton każda, są to największe maszyny, jakie kiedykolwiek zbudowano w zakładzie w St. Valentin w Austrii. Dwie maszyny ENGEL duo 130000/130000H/8200 combi US zostały umieszczone w Infiltrator Water Technologies (IWT) w Winchester, Kentucky. Spółka zależna Advanced Drainage Systems (ADS) produkuje tam produkty do gospodarki wodnej.

Każda z dwóch wtryskarek Duo ma dwie jednostki wtryskowe o pojemności 85 000 cm³, które pozwalają na wtrysk o łącznej masie wtrysku 270 funtów (122 kg). Gigantyczne maszyny mają całkowitą długość 96 stóp (29,3 metra) i szerokość 37 stóp (6,4 metra). Można to uznać za stosunkowo niewielką powierzchnię w porównaniu z siłą docisku i wielkością śrutu. W tym miejscu dwupłytowa konstrukcja wielkogabarytowych maszyn ENGEL pokazuje swoją siłę.

ENGEL otrzymuje coraz więcej zapytań o niestandardowe rozwiązania w zakresie ekstremalnie wysokich sił zwarcia. Możliwe siły zwarcia 10 000 ton i więcej. Maszyny tej wielkości mogą przetwarzać pojedyncze dawki materiału o masie kilku 100 kilogramów i osiągać przepustowość materiału na poziomie dwóch ton na godzinę.

Największe maszyny, jakie ENGEL kiedykolwiek zbudował

Chociaż fabryka w St. Valentin jest przyzwyczajona do budowy dużych urządzeń, praca nad tymi dwoma ogromnymi maszynami była wyjątkowa dla wszystkich zaangażowanych członków zespołu. „Jestem dumny, że mogłem być tego częścią”, mówi Jim Moran, Business Development Manager w ENGEL North Ame-rica. „Można sobie wyobrazić specjalne warunki wysyłki i transportu lądowego potrzebne do przeniesienia maszyny z Austrii do Stanów Zjednoczonych. Płyty dociskowe były transportowane do iz zakładu produkcyjnego w St. Valentin wzdłuż Dunaju na barkach” — wyjaśnia Moran — to tylko jedno z wielu wyzwań to trzeba było pokonać. Kontynuuje: „Każda maszyna została w pełni zmontowana i przetestowana przed wysyłką, a następnie zdemontowana w celu wysłania do USA”

Po dotarciu na miejsce Infiltratora, ogromne rozmiary i skala tych maszyn wymagały nowych obiektów produkcyjnych, aby je pomieścić. David Gedritis, dyrektor ds. wdrażania kapitału produkcyjnego, opisuje koordynację logistyki niezbędną do zakończenia rozbudowy nowego budynku o powierzchni 59 000 stóp kwadratowych w tym samym czasie, gdy z Austrii przybywało 29 ciężarówek z częściami do maszyn. W ciągu kolejnych 2 miesięcy maszyna została zmontowana, a budynek wraz z całym niezbędnym wyposażeniem pomocniczym i uzbrojeniem został zmontowany. Zainstalowano 150-tonową suwnicę do przenoszenia form do i z maszyny, a także do pomocy w montażu nowej prasy. Dziesiątki osób pracowało nad projektem, wykonując tysiące godzin z doskonałymi wynikami w zakresie bezpieczeństwa. „Etyka pracy zespołu ENGEL była niesamowita, ponieważ pracowali przez wiele godzin,

Szybka współpraca od projektu do dostawy

To była nieustanna podróż polegająca na wyobrażaniu sobie, projektowaniu i budowaniu tych maszyn. „Zdecydowaliśmy się na ponowną współpracę z ENGEL na podstawie naszych obecnych relacji i wcześniejszych projektów inwestycyjnych, które zostały zrealizowane na czas i w ramach budżetu”, mówi Ron Brochu, wiceprezes ds. produkcji w firmie Infiltrator. „ENGEL współpracuje z nami nie tylko w celu określenia odpowiedniego sprzętu, ale po zainstalowaniu sprzęt ma doskonałe wyniki w zakresie eksploatacji i produkcji. Skrócenie przestojów i większa przepustowość to znak rozpoznawczy urządzeń ENGEL.”

ENGEL otrzymał zamówienie w listopadzie 2020 r. Przekazanie pierwszej maszyny zakończyło się w lutym 2022 r. Teraz, rok później, dostarczono drugą maszynę, będącą repliką pierwszej.

Zrównoważony rozwój, długoterminowe partnerstwo i inwestycja na przyszłość

ADS i ENGEL podzielają zaangażowanie w zrównoważony rozwój. „Zarządzamy cennym zasobem, jakim jest woda, za pomocą innowacyjnych produktów, wykorzystujących dużą zawartość plastiku pochodzącego z recyklingu” — mówi Scott Barbour, prezes i dyrektor generalny ADS. Firma przetwarza więcej plastiku niż jakakolwiek inna firma w Ameryce Północnej. W rezultacie firma ADS została doceniona za swoje zaangażowanie w recykling, zajmując pierwsze miejsce w rankingu Plastics News w 2022 roku.

„Dokonaliśmy znacznych inwestycji w nowy sprzęt, co pozwoli nam na wydajniejsze i skuteczniejsze wytwarzanie naszych produktów” — mówi Bryan Coppes, wiceprezes ds. inżynierii i badań i rozwoju w firmie Infiltrator. „Naprawdę ekscytujące są nowe możliwości i możliwości dalszego rozwoju produktów. Ten nowy sprzęt pozwoli nam nadal wprowadzać na rynek nowe i innowacyjne produkty oraz spełniać, a nawet przekraczać potrzeby naszych klientów”.

ENGEL otrzymał ostatnio „złotą” ocenę EcoVadis w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dla klientów takich jak Infiltrator jest to kolejne potwierdzenie, że wybrali właściwego partnera. EcoVadis jest największym na świecie dostawcą rankingów zrównoważonego rozwoju. Rankingi obejmują dane z ponad 90 000 ocenianych firm i koncentrują się w każdym przypadku na globalnych łańcuchach dostaw. Ponadto oceniane są działania środowiskowe, społeczne i etyczne firm.

ENGEL szczyci się długoterminową współpracą z klientami takimi jak Infiltrator i ADS. „Projekt taki jak ten to zawsze wyzwanie. Wraz z wielkością maszyn, innowacjami i związanymi z nimi inwestycjami wiąże się pewne ryzyko. Jednak nasze wieloletnie partnerstwo, wzajemne zaufanie i prawdziwie zrozumienie tego, co jest istotne dla drugiej strony, bardzo pomogło” — mówi Vanessa Malena, prezes ENGEL North America. Dodaje: „Cieszymy się, widząc, co wspólnie osiągnęliśmy. Opracowując rozwiązania z naszymi klientami, staramy się przekraczać granice i przyczyniać się do ich sukcesu i rozwoju dzięki przyszłościowemu projektowi i produkcji”.

Dodaj ofertę pracy