biester
Wiadomości

Pojemniki kosmetyczne z recyklingu

Innowacyjne pojemniki do uzupełniania kosmetyków od Stella McCartney beauty wykonane w 90% z certyfikowanych polimerów odnawialnych.

Marka Stella McCartney Beauty i trzej renomowani francuscy przetwórcy tworzyw sztucznych (Texen, Leygatech i STTP Emballage) stworzyli zestaw nowych, innowacyjnych pojemników dla kosmetyków. Pojemniki, które zostały już wprowadzone na rynek w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii, są uważane za światowy przełom w odpowiedzialnym pozyskiwaniu i wdrażaniu opakowań kosmetyków.

Nowe pojemniki uzupełniające zostały zaprojektowane do stosowania z serum i kremem regenerującym STELLA Alter-Care. Zawierają one trzy żywice poliolefinowe o łącznej, zrównoważonej masie, certyfikowanej zawartości surowca odnawialnego do 90% i są zgodne z wegańską marką producenta kosmetyków. Główki pojemników są formowane z odpornego na uderzenia polietylenu HDPE przez Texen, głównego gracza na rynku zrównoważonych opakowań do kosmetyków. Do korpusów pojemników Leygatech, wiodący producent folii barierowych i wielowarstwowych, dostarcza folię wykonaną z LLDPE, która jest następnie przetwarzana i drukowana w celu uszlachetnienia pojemników przez STTP Emballage, wyspecjalizowanego dostawcę usług laminowania folii i druku fleksograficznego. Zamknięcia typu flip-top formowane wtryskowo przez firmę Texen z PP uzupełniają opakowanie.

Wraz z koncepcją ponownego napełniania trwałych pojemników Stella McCartney Beauty, wykorzystanie surowców odnawialnych jest zgodne z wymaganiami konsumentów dotyczącymi bardziej odpowiedzialnego wykorzystania zasobów opakowaniowych. Ponadto, gdy pojemniki osiągną koniec okresu użytkowania, wartość materiałową polimerów PP i PE można odzyskać poprzez ustalony recykling poliolefin – co czyni z tego model zrównoważonego opakowania. Opakowanie zostało wykonane z polimerów Sabic.

Dodaj ofertę pracy