KGL_new
Wiadomości

Konferencja Recykling Tworzyw Sztucznych 2023

Czas na pierwszą ogólnopolską Konferencję Recyklingu Tworzyw. Czas na lepsze poznanie wewnątrz branży i wymianę opinii na temat uwarunkowań rynkowych, szans, wyzwań i bolączek sektora kluczowego dla wprowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego. Biznes recyklingowy w Polsce jest na tyle ważny dla narodowej gospodarki, iż powinien posiadać własne coroczne miejsce spotkań i zarazem branżowe okno na świat, służące pozyskiwaniu wiedzy, doświadczeń, kompetencji i technologii. Branża recyklingowa zasługuje również na dobre miejsce do networkingu, którego dotychczas nie było.

 

GOŚĆ HONOROWY KONFERENCJI

Profesor Edward Kosior

Profesor Edward Kosior jest ekspertem o globalnej renomie w inżynierii i recyklingu polimerów, założycielem oraz dyrektorem zarządzającym spółki NEXTEK oferującej szereg innowacyjnych technologii recyklingu. Profesor Edward Kosior jest także założycielem NEXTLOOPP, biznesu obejmującego wielu klientów, mającego na celu zamknięcie obiegu PP przeznaczonego do kontaktu z żywnością, a także twórcą technologii COtooCLEAN, pozwalającą oczyścić zużytą folię i przywrócić ją z powrotem do jakości spożywczej. Jest honorowym profesorem i wykładowcą szeregu znanych światowych uczelni i organizacji technicznych. Opracował istotne patenty na recykling tworzyw sztucznych i odegrał kluczową rolę we wprowadzaniu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do opakowań żywności w Europie i Australii (PET, HDPE i PP). Ma polskie korzenie. Jest również finalistą edycji Plastics Recycling Awards Europe 2023 w kategorii "Ambasador Roku Recyklingu Tworzyw Sztucznych". W tej kategorii nagrodę przyznaje się osobom, które wniosły wybitny wkład w europejski recykling tworzyw sztucznych.

W programie Konferencji m.in:

Inauguracyjny wykład Gościa Honorowego: Profesor Edward Kosior - Wyzwania i innowacje dla tworzyw poliolefinowych w transformacji gospodarki obiegu zamkniętego.

Emilia Tarłowska (Plastics Recyclers Europe): Kierunki rozwoju legislacji i branży recyklingu tworzyw w Europie.

SUKANO AG (Jarosław Stróżyk, Senior Account Manager): Masterbatche Sukano poprawiające właściwości recyklowanych poliestrów.

Coliber Polymers: Innowacje w barwieniu tworzyw recyklingowanych

Waldemar Sobański (Plastics Review): Rynek recyklingu tworzyw w Polsce. Fakty i mity. Blaski i cienie.

VGT Polska: Innowacyjne maszyny i urządzenia do zastosowania w recyklingu tworzyw sztucznych.

Ceremonia wręczenie Nagród dla Najszybciej Rozwijających się Recyklerów Tworzyw Sztucznych w Polsce

GROWTH STARS PLASTICS RECYCLING in POLAND

 

PARTNER RECYKLINGOWY

 

PARTNERZY BRANŻOWI

               

 

            

 

Ważne będzie również umiejscowienie recyklingu na mapie polskiej gospodarki. Koniunktura w branży, czynniki wpływające na jej zmienność, perspektywa dla całego rynku, to główne wątki debaty publicznej, która będzie miała miejsce w trakcie Konferencji i w której wezmą udział branżowe autorytety. Październikowy termin Konferencji jest dobrym czasem na podsumowanie szeregu zmian legislacyjnych w naszym kraju, które mogą uczynić rok 2023 przełomowym dla dalszych losów recyklingu tworzyw sztucznych w Polsce. Wnioski z takiej debaty na pewno przysłużą się szybszemu rozwojowi całej branży. 

Ponadto, w trakcie Konferencji odbędzie się premiera raportu RECYKLING TWORZYW w POLSCE,

w którym zostaną przedstawione wyniki badania rynku recyklingu za rok 2022.

 

Pierwszych 100 zarejestrowanych Uczestników Konferencji

otrzyma bezpłatnie jedyne w Polsce raporty i rankingi rynkowe:

TOP 77 Flexible Packaging in Poland

TOP 77 Rigid Packaging in Poland

TOP 77 Recycling Plastics in Poland

TOP Polskiej Dystrybucji

TOP Polskiego Wtrysku

TOP Polskiego Recyklingu

TOP Polskich Opakowań

ZAREJESTRUJ SWÓJ UDZIAŁ

Pojemność sal konferencyjnych ograniczona

Więcej szczegółów

Dodaj ofertę pracy