biester
Puls Branży

Plastics Review i Financial Times

Od wielu lat redakcja magazynu Plastics Review gromadzi dane finansowe przedsiębiorstw z sektora tworzyw sztucznych w Polsce, publikuje rankingi, ocenia koniunkturę, prognozuje trendy. Przygotowuje raporty zawsze na podstawie realnych i rzetelnych danych, niewyssanych z palca.

W tegorocznym majowym numerze na targi Plastpol 2023 redakcja Plastics Review przygotowała coś specjalnego. Na łamach gazety zostanie opublikowany po raz pierwszy ranking najszybciej rozwijających się firm przemysłu tworzyw sztucznych w Polsce

 

GROWTH STARS PLASTICS INDUSTRY in POLAND

 

Ranking zostanie podzielony na sekcje

 

Wymienionymi sektorami przemysłu tworzyw redakcja Plastics Review zajmuje się od dawna, doskonale zna uwarunkowania, specyfikę i kondycję.

 

Główną kategorią szeregującą kolejność w poszczególnych sekcjach rankingu będzie złożona roczna stopa wzrostu (CAGR) obliczona za ostatnie pełne 4 lata rozrachunkowe, czyli okres 2018-2021. W ten sposób zostaną wyłonieni liderzy rozwoju w produkcji opakowań elastycznych, opakowań sztywnych, recyklingu tworzyw, dystrybucji tworzyw oraz dystrybucji maszyn i urządzeń dla technologii wtrysku.

 

Po publikacji w majowym numerze Plastics Review zgromadzone dane zostaną przekazane do redakcji Finacial Times, która od siedmiu lat rokrocznie publikuje ranking FT 1000, czyli zestawienie najdynamiczniej rosnących 1000 firm w skali Europy. Być może polskie spółki z ww wymienionych sektorów znajdą się w kolejnych edycjach rankingu FT 1000, co powinno im szerzej otworzyć okno na świat. Mamy taką nadzieję. To na pewno będzie ciekawe doświadczenie.

 

To nie koniec dobrych wieści, z przyjemnością informujemy, iż portal PLASTICS ONLINE (eplastics.pl) przeżywa okres wzmożonej popularności. Od dłuższego czasu portal jest indeksowany przez Google, a publikowane w nim treści są na tyle ciekawe oraz nieszablonowe i rzadkie, że co miesiąc zagląda do nas ponad 30 000 użytkowników. To sporo, zważywszy na skalę branży tworzyw w Polsce, a tym bardziej dużo, że nie stosujemy żadnych technik pozycjonowania w wyszukiwarkach. Ludzie wchodzą na eplastics.pl żeby się dowiedzieć i być na bieżąco. O tym, o czym piszemy, mówi się w branży. Sprawdźcie, czy jest tak z innymi portalami... Nic więc dziwnego, że wszystkie bannery na eplastics.pl zostały już wykupione.

 

Reasumując, przed biznesem tworzyw rok pełen wyzwań, przed nami także moc nowych i ciekawych doświadczeń. Wszystkich zainteresowanych współpracą z Plastics Review i Plastics Online prosimy o wysłanie krótkiego maila na adres: redakcja@eplastics.pl Odpowiemy, zadzwonimy, ustalimy korzystne warunki dla obu stron. Pozdrawiamy i zdrowia życzymy całej społeczności tworzyw w naszym kraju.

Dodaj ofertę pracy