biester
Puls Branży

Polscy wystawcy na Interpack 2023

Po sześcioletniej przerwie około 2 700 kluczowych graczy biznesu opakowaniowego weźmie udział majowych targach Interpack. Wśród nich 39 wystawców z Polski.

Cztery główne tematy Targów

Wytwarzanie produktów wysokiej jakości i zwiększanie wydajności przy jednoczesnym obniżaniu kosztów i zrównoważonej produkcji – wyzwania stojące przed branżą opakowań są złożone. Odpowiedzi na wszystkie te wyzwania znajdują się w czterech głównych tematach targów.

Celem gospodarki o obiegu zamkniętym jest ponowne wykorzystanie materiałów opakowaniowych, które zostały poddane recyklingowi w materiały wysokiej jakości po zakończeniu okresu użytkowania. Jednocześnie podejmowane są próby zmniejszenia zużycia materiału poprzez zmniejszenie grubości folii i zoptymalizowane kształtowanie. Projektowanie pod kątem recyklingu jest ważnym czynnikiem zwiększania wskaźnika recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych.

Zarządzanie zasobami : producenci maszyn są proszeni o dostarczanie inteligentnych technologii sterowania i automatyzacji w celu bardziej efektywnego wykorzystania energii i surowców – dla zrównoważonej produkcji i pakowania.

Technologie cyfrowe są ważnymi czynnikami napędzającymi przemysł spożywczy, farmaceutyczny i opakowaniowy. Dają możliwości generowania danych, które można wykorzystać do optymalizacji istniejących procesów i śledzenia wydajności biznesowej w czasie rzeczywistym.

Bezpieczeństwo produktu : bezpieczna i higieniczna produkcja ma najwyższy priorytet w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Aby spełnić surowe międzynarodowe standardy i wytyczne, higienicznie zaprojektowane maszyny są oczywistością i są stale optymalizowane. Czyszczenie maszyn i instalacji bez pozostałości jest jednym z podstawowych warunków spełnienia wymagań higieny i bezpieczeństwa dla produktów spożywczych i farmaceutycznych.

 

Rosnący popyt na żywność pakowaną

Ciągły wzrost światowej populacji, rosnąca urbanizacja, wyższe wskaźniki zatrudnienia i rosnące dochody napędzają globalny popyt na pakowaną żywność. Brytyjska firma badawcza Euromonitor International prognozuje, że globalna sprzedaż pakowanej żywności wzrośnie łącznie o 14% do 932 mln ton w latach 2021-2026. Popyt rozwija się jednak inaczej w zależności od regionu. W regionach rozwijających się i krajach o niższym zużyciu per capita popyt będzie rósł w ponadprzeciętnym tempie.

Jeśli chodzi o stosowane materiały opakowaniowe, elastyczne i stabilne wymiarowo tworzywa sztuczne znacznie wzrosły w ostatnich latach – i mają największy udział w „ciastku materiałów opakowaniowych” na poziomie 64% . Oczekuje się, że do 2026 r. sektor opakowań towarów konsumpcyjnych wzrośnie o kolejne 15%.

 

W tegorocznej edycji targów Interpack bierze udział 39 wystawców z Polski. Pełną listę można zobaczyć tutaj. Większość z polskich wystawców jest notowana na:

 

TOP 77 opakowań elastycznych w Polsce

TOP 77 opakowań sztywnych w Polsce

Dodaj ofertę pracy