mey
Puls Branży
Engel  

Engel: historyczne obroty

ENGEL odnotowuje obrót w wysokości 1,7 miliarda euro za rok obrotowy 2022/23, który zakończył się w marcu. Firma osiągnęła najwyższe obroty w historii.

ENGEL przekroczył ubiegłoroczny obrót w wysokości 1,5 miliarda euro o 13%. „Zamknąwszy na 1,7 miliarda euro, osiągnęliśmy najwyższy obrót w historii firmy”, z przyjemnością ogłasza Stefan Engleder, prezes Grupy ENGEL. Do tego wzrostu przyczyniły się zwłaszcza segmenty biznesowe Automotive, Medical, Packaging i Technical Molding. 

W Ameryce Północnej i Europie dokonano inwestycji, na przykład w celu zaspokojenia utrzymującego się wysokiego popytu na produkty stosowane w terapii cukrzycy. Natomiast trend w kierunku zrównoważonych koncepcji opakowań dotyczył głównie Europy. Inwestycje w aplikacje logistyczne są nadal na wysokim poziomie. 

Przemysł motoryzacyjny był najsilniejszym motorem naszego sukcesu w ostatnim roku finansowym. Sektor ten okazał się mieć znaczący wpływ na wzrost gospodarczy, zwłaszcza w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Dodaj ofertę pracy