KGL_new
Puls Branży

Opakowania w Kielcach

Targi Branży Opakowaniowej In-Pack oraz Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag doczekały się swojego miejsca w kalendarzu Targów Kielce na 2024 rok. Od 13 do 15 lutego przyszłego roku specjaliści z obu branż zjadą do Kielc, by zaprezentować najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielić się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami.

Branża opakowaniowa silną gałęzią gospodarki

In-Pack to międzynarodowe targi poświęcone technologii i biznesowi opakowań służących do przemieszczania i magazynowania różnego rodzaju towarów. To właśnie w Kielcach producenci zaprezentują niezwykle szeroką gamę nowych rozwiązań i światowych trendów. Opakowania transportowe, przemysłowe, wielkogabarytowe, specjalistyczne, magazynowe, czy te przeznaczone dla sektora e-commerce to tylko część zakresu branżowego obejmującego wydarzenie. Przez dwa dni nie zabraknie również rozwiązań związanych z systemami etykietowania i identyfikacji opakowań, maszyn do produkcji i transportu oraz materiałów wykorzystywanych do produkcji opakowań, jak: metal, drewno, papier, tworzywa i tkaniny.

Kongres LogInPack zaproszeniem do targów

Przedsmakiem przyszłorocznego wydarzenia był czerwcowy Kongres LogInPack w Targach Kielce, podczas którego przedstawiciele branży przez dwa dni mówili o najczęstszych problemach, ale i możliwościach, jakie oferuje ten sektor gospodarki. – Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce pokazało, że w branży opakowań i logistyki jest silna potrzeba spotkań, wymiany doświadczeń, a Targi Kielce oferują idealną ku temu przestrzeń – mówi Joanna Marcjan, zastępca dyrektora Wydziału Targów w kieleckim ośrodku.

O tym, jak silną branżą jest ta opakowaniowa i logistyczna mówił podczas Kongresu Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. – Branża opakowaniowa zaskoczyła szczególnie w trakcie pandemii, gdy jako jedna z niewielu oparła się kryzysowi. Zaskakuje choćby to, że sektor opakowań pod względem wartości produkcji to aż 55 mld PLN rocznie. Dodatkowo w Polsce działa 1/5 wszystkich unijnych firm opakowaniowych. Tym bardziej cieszę się, że mogę gościć w Targach Kielce przedstawicieli tak prężnie działającej i rozwijającej się branży – mówił podczas otwarcia kongresu Prezes Targów Kielce.

IntraMag platformą spotkań branży logistycznej

Brak kompleksowej platformy dla wiodących dostawców technologii i usług w intralogistyce skłonił organizatorów IntraMag Poland do stworzenia biznesowych targów dedykowanych logistyce wewnętrznej, nowym technologiom w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz bezpieczeństwu w magazynie. Nowe na polskim rynku wydarzenie umożliwi profesjonalistom zajmującym się intralogistyką na zapoznanie się z nowościami rynkowymi ułatwiającymi zarządzanie powierzchnią magazynową. Ważne jest, aby być na bieżąco ze zmieniającymi się trendami, być przygotowanym  na coraz szybszą reakcję w produkcji przemysłowej oraz na uelastycznienie procesów zachodzących w logistyce wewnętrznej.

Obu branżom: opakowań i logistyki służyć mają przyszłoroczne targi In-Pack i IntraMag, które odbędą się od 13 do 15 lutego 2024 roku w Targach Kielce.

Dodaj ofertę pracy