mey
Puls Branży

Butelki do wina z rPET

Plastikowa butelka wina opracowana przez brytyjską firmę Packamama została wybrana do testów opakowań przez The Wine Society, brytyjską organizację członkowską zrzeszającą miłośników wina. Towarzystwo planuje użyć butelki rPET do czterech najpopularniejszych win, w tym najlepiej sprzedającego się gatunku, w ramach celu zmniejszenia o połowę śladu węglowego do 2023 r.

Butelka Packamamy waży zaledwie 63 g w porównaniu ze średnią 460 g w przypadku butelki szklanej, co skutkuje niższym śladem węglowym. Zarówno butelka, jak i zakrętka rPET nadają się w pełni do recyklingu.

Dom de Ville, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i wpływu społecznego w The Wine Society, powiedział: „Chociaż rPET może wydawać się kontrowersyjny, przy dzisiejszej technologii i braku odpowiedniego systemu w Wielkiej Brytanii do zbierania i ponownego wykorzystywania szklanych butelek, plastikowa butelka z recyklingu jest naprawdę dobrą opcją”.

Jeśli członkowie poprą plastikowy format, butelki staną się stałą częścią oferty towarzystwa. Asortyment Packamama jest dostępny do kupienia online w The Wine Society od 14 lipca 2023 r. Towarzystwo zaleca, aby wino z butelki rPET wypić w ciągu sześciu miesięcy, chociaż dodaje, że technicznie możliwy jest okres przydatności do spożycia do 18 miesięcy.

Dodaj ofertę pracy