KGL_new
Puls Branży

KGL z nową strategią na lata 2024-2030

Zakres czasowy dokumentu pokrywa się z czasookresem najważniejszych regulacji opakowaniowych i środowiskowych, które wkrótce znacząco mogą zmienić nie tylko biznes opakowaniowy, ale i cały świat tworzyw sztucznych.

Strategia KGL nowi nazwę „Tworzymy Czyste Jutro” i uwidacznia pragnienie spółki nadążania za najważniejszymi trendami i prądami zarówno w przestrzeni technologii opakowań, jak i w obszarze regulacji.

 

Celem nr 1 dla spółki jest gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) w zakresie obiegu tworzyw sztucznych w produkcji opakowań. KGL zamierza podnieść procentowy udział recyklatów w całej masie produkowanych opakowań z poziomu ok. 25% w roku 2024 do poziomu 30% w roku 2030. W tym samym czasie spółka chce zwiększyć wolumen opakowań monomateriałowych z poziomu ok. 60% do ok. 75%.

 

Powyższy cel wspierać będzie redukcja produkcji tzw. opakowań problemowych, chodzi tutaj głównie o zmniejszenie udziału w sprzedaży opakowań barwionych w masie kolorantami opartymi na sadzy technicznej z 40% do 20% oraz trudnych w recyklingu opakowań wielopolimerowych sztywnych z 35% do 20%.

 

Spółka zamierza również rozpocząć produkcję opakowań wykonanych w 100% z recyklatów (rPET).

 

Kolejnymi działaniami wspierającymi GOZ będą produkcja opakowań spienionych (także z folii spienionej), redukcja masy odpadu poprodukcyjnego (głównie poprzez zawracanie do produkcji),  wejście w stan gotowości technologicznej do produkcji opakowań z udziałem surowców odnawialnych i biodegradowalnych.

 

Kolejnym ciekawym celem strategii KGL jest redukcja emisji CO2. Spółka chce w 2030 roku osiągnąć stan zeroemisyjności, głównie poprzez poprawę efektywności energetycznej produkcji oraz zakup energii pochodzącej w 100% ze źródeł OZE.

 

Pełna treść strategii KGL do pobrania tutaj

Dodaj ofertę pracy